tiigrihüpe.ee registreerimine avas .ee domeenil täpitähede ajastu

 (6)
tiigrihüpe.ee registreerimine avas .ee domeenil täpitähede ajastu
Foto: sxs.hu

Täna, 13 juunil kell 12.00 toodi .ee domeenil käibele täpitähed ä, ö, ü, õ, š ja ž, millega kaeti Eesti rahvusdomeeni all kogu tähestiku ulatus. Sündmust märkis sümboolselt domeeni tiigrihüpe.ee registreerimine Tiigirihüppe Sihtasutuse poolt. „Täpitähtedega .ee domeeninimede käibeletoomine on oluline seetõttu, et sellega katame Eesti rahvusdomeeni all kogu tähestiku ulatuse,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

„Meil on vaga hea meel, et just tiigrihüpe.ee oli domeen, millega täpitähtedega .ee nimede registreerimine avati. Ehkki eestlastele sümboliseerib tiigrihüpe eeskätt e-riigi arengut, on selle algne tähendus seotud Aasia majandushiidude kiire kasvu ja eduga. Seos tuleneb asjaolust, et mitte ladina tähti sisaldavad ehk nn IDN domeenid toodi esmakordselt käibele Taiwanil.“

„Kahtlemata on nüüd Eesti üldhariduskoolidel meiega mugavam suhelda ja meil jääb veebiaadressi öeldes ära vajadus alati lisada, et tiigrihüpe kirjutatakse y-ga. Nii et võitjaks on kindlasti mõlemad pooled,“ ütles Tiigrihüppe Sihtasutuse juhataja Enel Mägi.

Seotud lood:

Alates kella 12.00 said registripidajad esitada Eesti Interneti SA-le täpitähtedega domeeninimede registreerimise taotlusi. Esimese 15. minutiga registreeriti 411 täpitähtedega domeeninime, käesolevaks hetkeks on registreeritud umbes 460 täpitähtedega domeeninime. Esimesed 10 registreeritud täpitähtedega domeeninime olid äri.ee, sülearvuti.ee, käsipall.ee, töö.ee, lemminkäinen.ee, tööaeg.ee, büroomööbel.ee, üritusturundus.ee, kännukas.ee ning jürgens.ee.

Täpitähtedega domeeninimede reserveerimine ja registreerimine on vabatahtlik. Täpitähtedega domeeninimede registreerimisel kehtib tava domeeni registreerimise tasu, mille kehtestab lõpptarbijale registripidaja.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.