TEST: Milline on parimate tolmuimejate valik aastal 2011?

 (6)
See on üks ulmeline ideeauto. Või on see siiski hoopis tolmuimeja?
See on üks ulmeline ideeauto. Või on see siiski hoopis tolmuimeja?Paolo de Gusti

Tolmuimejad võib jagada mitmesse suurde rühma: tolmukotiga-, tolmupaagiga- ja veefiltriga tolmuimejad ning akude pealt töötavad käsitolmuimejad. Viimased on eriti tõhusad kodusesse majapidamisse teiseks tolmuimejaks. Need on mõeldud kiirpuhastuseks - olgu selleks siis küpsisepuru laualt või liiv esikus. Millist Sinul tarvis on?

Käsitolmuimejaid on 2 tüüpi: varstolmuimejad ehk elektriharjad ja kompaktsed käsitolumuimejad.
Varstolmuimejaga on ääretult mugav tõmmata üle terve majapidamine. Antud tootegrupi eeliseks on mugav käsitlus: näiteks saab vajadusel varrelt eemaldada käsitolmuimeja, millega on lihtne köögis saiapuru laualt kokku tõmmata.

Mudelisoovitused:
Electrolux ZB2903 (129 €). Aku kestus kuni 20 minutit, täislaadimise aeg 16 tundi. Toode liigub väga kergelt üle põrandate ja vaipade, eemaldades suurema tolmu ja mustuse. Puhtama koristamistulemuse annab kindlasti põrandaharjale lisatud LED- valgustus, mis asetseb harja esiosas - nii ei jää märkamatuks ka tolm pimedamates nurkades. Kuna tegemist on kaks-ühes tolmuimejaga siis saab käsitolmuimejat kasutada nii köögis kui ka autos. Lisaks on laadimisalusel hoidik lisaotsikutele, mis võimaldavad puhastada ka väiksemaid ja õrnu pindu nagu näiteks arvutiklaviatuur. Mudelit on saadaval mitmes erinevas värvitoonis.

Boschi BBHMOVE4 (115 €) on akupealt töötav kaks-ühes varstolmuimeja: käsitolmuimeja ja põrandahari . Aku kestus kuni 15 minutit. Eeliseks lisaks headele tööomadustele on kindlasti kompaktsus. Tootelsaab käepideme kokku murda - nii mahub ta paremini hoiukappi. Saadaval erinevates värvitoonides.

Käsitolmuimejad saab omakorda liigitada kahte gruppi – kuiva mustust imevad tolmuimejad ning märga ja kuiva mustust imevad tolmuimejad. Esimestega võite tõmmata vaid tolmu, liiva, saia- ja küpsisepuru jne.

Mudelisoovitus:
Boschi BKS3003 (29 €) on kompaktne ja kerge tolmuimeja. Aku töötab täislaetuna kuni 10 minutit ja koteiner mahutab kuni 0,34 liitrit kuivtolmu.

Teine grupp ehk nii öelda märga ja kuiva mustust imevad käsitolmuimejad võimaldavad imeda nii kuivtolmu kui ka vedelikke. Ümberläinud lillevaas ei tekita enam probleeme- haara vaid imur ja põrand on kuiv ning kildudest puhas. Mõistagi peaks peale seda tolmuimeja ka koheselt puhastama.

Mudelisoovitus:
Philipsilt FC6142/01 (49 €) 16 tunnine laadimisaeg tagab 9 minutit tööaega. Konteineri maht vedelike puhul 0,11 liitrit, kuiva tolmuga aga 0,5 liitrit.

Põhjalikku ülevaadet loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.