TEST: Meizu nutitelefon M1 Note – kindlasti üks parimaid, mida 250 euro eest osta!

 (26)
TEST: Meizu nutitelefon M1 Note – kindlasti üks parimaid, mida 250 euro eest osta!
Foto: tootja

Meizu uue nutitelefoni 5,5-tolline ekraan küll on suur, kuid nuhvel ise üsna õhuke ja üldse mitte lai, pigem pikk.

Ekraani ääred on külgedelt väga kitsad, seega saab ka ühe käega kogu ekraanipinna piires paremini majandada ja sõrmed ulatuvad igasse nurka. Välimus aga meenutab midagi. Midagi sellist oleks nagu kuskil juba näinud, kirjutab AM.ee.

Välimus

Telefoni tagakaas on plastmassist ja väga läikiv – tõeline sõrmejäljekoguja. Väike nanokiududest lapike peab kaasas olema, et seda pidevalt puhtana

hoida. Telefonitootja räägib mitmekihilisest kulumiskindlast CNC pingil valmistatud plastikust kestast, mis kestab kaua – eks jääme uskuma, sest lühikese testi jooksul see veel kindlasti ei selgu.

Sisselülitamise nupp on üleval. Nii pika telefoni puhul on see küll natuke ebamugav koht, aga Meizu avaneb nagu paljud uue Androidiga telefonid ooteasendist ka topelttoksamisega ekraanil, seega sisse-välja lülitamise nuppu ennast läheb harvem vaja.

Koostekvaliteet on muus osas OK; ainult SIM-kaartide sahtliluuk natuke nagiseb, kui telefoni käes mudida. Tagaküljel on kaamera ja välgu kohad muu telefoniga täpselt samas tasapinnas, mis teeb tagakülje väga voolujooneliseks ja mugavaks.

250-eurose telefoni puhul tuleb mõnest mugavusest loobuda. Näiteks pole microSD kaardi pesa. See-eest on kahe microSIM-kaardi tugi. See-eest on ka sisemist mälu 16 GB, kui mälukaarti pole. Kuigi tulevikule mõeldes võiks veelgi rohkem olla.

Seotud lood:

SIM-ide sisestamine käib ühest luugist – kaardid tuleb kahekohalisele raamile üksteise kõrvale laduda ja siis iPhone´ilikult suruda vastavasse sahtlisse.

Sisu

Nagu varemgi, on Meizu iPhone´ilt palju üle võtnud. Nimetatakse seda ju Hiinas juba sealseks iPhone´iks. Turunduskampaania on ka üsna Apple´ile omaste nõksudega.

Ekraani all on üksainus suur ümmargune puutetundlik nupp. Kogu Androidi loogika on Meizu enda poolt ümber disainitud kasutajaliideses Flyme 4.0 veelgi IOS-i loogikat jäljendavaks:

Kodunupp toob alati avaekraanile tagasi, äppide sees peab otsima tagasiminemise võimalust ja taustal olevad rakendused avanevad nagu iPhone´il alt äärest ülespoole viibates.

Ka seadete menüüd on vägagi iPhone´i loogikaga. Samuti pole eraldi rakenduste lehekülgi, kõik rakendused installitakse kohe avaekraanidele ja neid sealt eemaldades eemaldatakse rakendus ka telefonist. Ühelt poolt mugav, teiselt poolt Androidi püsikunde jaoks natuke eksitav ja arusaamatu.

Androidi versioon Flyme´i all on veel 4.4.4. Juba aasta alguses räägiti Android 5 peale uuendamise võimalusest, seni telefon seda pole pakkunud.

Foto: tootja

Kaamera

Meizu kaameramenüüdest leiab profifotograafi lemmiksektsiooni, kui proff oma käsi mobiilipildistamise külge muidugi paneb (kuid eks tuleb ka selliseid olukordi ette).

Aga kui tuleb, siis saab Meizus kõike käsitsi kruttida: säri, ava, ISO, särikompensatsiooni, isegi käsitsi fookuskaugust keerata. Kaameral on ka vöötkoodi- ja QR-koodi lugeja kohe sisse ehitatud, eraldi äppi pole vaja installida.

Meizu kaamera on tõesti väga kiire nagu lubatud: teeb automaatrežiimis pildi praktiliselt samal hetkel, kui päästikule vajutad.

Siin on paar proovipilti: 1 ja 2.

Andmeside

Kuna seekord testime telefone ka 4G võrgus, siis oli huvitav jälgida, kui tihti ja millal Meizu selle kiire andmeside kätte saab.

Selgus, et siseruumides kohtab 4G-d üliharva. Vaid õues, tänaval ringi jalutades vilksatab ülaribal 4G märk. Põhjuseks on ilmselt 800 MHz LTE mittetoetamine.

Kahest SIM-ist vaid SIM1 toetab andmesidet, teine SIM on vaid GSM-võrgu jaoks. Kui ühe SIM-iga helistad, siis teine SIM on samal ajal võrgust väljas.

Kui eelmise Meizu telefoniga tuli natuke menüüdes võimelda (avada SIM rakendus), et m-ID töötaks, siis nüüd on sellega kõik korras. Mobiil-ID töötab M1 Note'is laitmatult.

Heli

Kõlari leiab telefoni altküljelt. See on mono ja teeb küll valju, kuid mitte just tippkvaliteediga häält. Kõlari peal kõnede vastuvõtmiseks sobib ikka.

Aku

Tundub, et üsna mahukas 3140 mAh aku on säästliku ja lakoonilise kasutajaliidesega Meizu tubli toetaja.

Õhtuks on peale keskmist kasutamist akut veel alles 60%, ka karmima piinamisega tundub õhtuks vähemalt pool energiat veel varuks olevat.

Akuga küll teist päeva ei pruugi teise kõva kasutamisega õhtusse saada, aga üks päev ja teise päeva esimene pool on kindlasti hooleta.

Foto: tootja

Testid ja jõudlus

See on ikkagi odav 250-eurone telefon, kuid kindlasti selle raha eest üks parimaid. Proovime, kuidas siis on kiirus teistega võrreldes. 2 GB operatiivmälu ja kaheksatuumaline protsessor tunduvad ju üsna OK.

Testitulemused on sellised (võrdle testitabelist teistega):

AnTuTu – 40 099
Geekbench 3 – 4043 (multi-core)
PCMark – 3425
Quadrant – 14 798 p
Linpack – ei tööta

TEHNILISED ANDMED
Meizu nutitelefon M1 Note
Hind: ca 250 eurot
Spetsifikatsioone vaata tootja kodukalt.