TEST: LG Optimus 2X konkurentsieeliseks on kahetuumaline protsessor

 (20)
LG Optimus 2X
LG Optimus 2X

Nutitelefonid muutuvad järjest võimsamaks ning nendesse paigaldatavate protsessorid ületasid juba mõnda aega tagasi 1GHz piiri. LG Optimus 2X-l on aga eelis turul olevate konkurentide ees ja seda kahetuumalise protsessori näol. Optimus 2X-i puhul on tegemist Androidi leeri kõige kõrgema otsa telefoniga mistõttu ootused telefoni suhtes on suhteliselt kõrged.

Konstruktsioon

Esipaneelil leiame aukartust äratavalt suure 4“ WVGA LCD ekraani, neli Android telefonidele omast puutetundlikku funktsiooninuppu, kaamera ning kõlarivõre. Tegemist on väga tagasihoidliku ning elegantse, disainiga. Telefonil vaid 3 füüsilist nuppu, mis viitab sellele, et kõikide toimetuste jaoks peab kasutama puutetundlikku ekraani.

Kui 2X-i esikülje moodustab peamiselt klaas, siis raam on telefonil metallist. Paremal küljel on kaks nuppu heli reguleerimiseks. Telefoni pealt leiab on/off nupu, HDMI liidese ning 3,5mm audio pistiku kõrvaklappide jaoks. Alumisel küljel on micro-USB liides laadimiseks ning andmevahetuseks ja kaks kõlarivõret.

LG Optimus 2X

Telefoni tagumine osa on matt-plastikust ning selle keskel on metallist riba Google'i logoga. Riba ülemisest osast leiab 8MPx Autofookusega kaamera ning LED Flashi. Käes hoides on Optimus 2X väga korralik ning ei jäta muljet, et see asjata koost laguneks. Siiski tuleb mainida, et ühe käega selle telefoni kasutamine nõuab veidi harjumist, kuna see on ikkagi suhteliselt suur telefon.

Telefoni südameks on Tegra 2 kiibistik -- kahetuumaline Cortex-A9, mis töötab 1GHz taktsagedusel. Tegra 2 kiibistik tagab väga puhta kasutajakogemuse, mis on probleemiks odavamate Android telefonide puhul.

Ekraan

WVGA ehk 800x480 resolutsiooniga IPS paneel on väga hea. Pilt on värvirohke ning ere. Puutetundliku ekraani puhul tuleb kindlasti märkida, et ekraan antud ekraan ei ole sama tundlik kui näiteks iPhone'i oma, kuid see võib olla ka maitse küsimus. Samuti tuleb tunnistada, et kuigi ekraan on väga hea, jääb ta siiski veidi alla iPhone 4-ja IPS paneelile.

LG Optimus 2X ekraan

Telefoni tagumine osa on matt-plastikust ning selle keskel on metallist riba Google'i logoga. Riba ülemisest osast leiab 8MPx Autofookusega kaamera ning LED Flashi. Käes hoides on Optimus 2X väga korralik ning ei jäta muljet, et see asjata koost laguneks. Siiski tuleb mainida, et ühe käega selle telefoni kasutamine nõuab veidi harjumist, kuna see on ikkagi suhteliselt suur telefon.

Telefoni südameks on Tegra 2 kiibistik -- kahetuumaline Cortex-A9, mis töötab 1GHz taktsagedusel. Tegra 2 kiibistik tagab väga puhta kasutajakogemuse, mis on probleemiks odavamate Android telefonide puhul.

Tarkvara

LG Optimus 2X töötab muidugi Android operatsioonisüsteemil, versiooniks 2.2 Froyo. Võiks eeldada, et kuna tegemist on väga võimsa telefoniga, siis operatsioonisüsteemi töökiirusega ei tohiks probleeme olla. Enamjaolt probleeme ei esinenudki, kuid siiski tekkis olukordi, kus telefon ei reageerinud enam mistahes nupuvajutustele ning seade tuli taaskäivitada. Mitte et need oleks sagedased juhused, aga tuleb lihtsalt märkida, et Android ei ole veel veatu ning teatud juhtudel võib selliseid asju esineda. Üldiselt reageerib telefon siiski kiiresti, eriti kui ei üritata mitut väga nõudlikku rakendust korraga jooksutada. Operatsioonisüsteemi on võimalik ka alates juunist/juulist uuendada 2.3 versioonile, mis loodetavasti ka parandab veidi hangumist jms.

Näiteks ei tohiks päikesevalguse käes ekraanile digikaamerat väga lähedale panna. Peegli funktsiooni täidab ekraan üldiselt hästi.

Veebi sirvimine on esimene koht, kus Optimus 2X tõeliselt särab. Kahetuumaline protsessor näitab klassi just siis, kui ülesandeks on meediarikka veebisaitide kuvamine. Keskmise Android telefoni puhul on rikkalikult Flashiga üle külvatud veebilehe sirvimine väga vaevaline kogemus. Mitte, et 2X puhul oleks kogemus olnud laitmatu, aga kindlasti kordi parem kui mõne odavama droidiga. Tavapärasel brausimisel reageerib telefon kiiresti ja kõik funktsioonid (keriminie, pinch to zoom etc.) on sujuvad. Flash video mängimise võib ka kindlasti plussina tuua – Optimus 2X saab video mängimisega hakkama nii otse brauseris kui eraldi YouTube'i rakenduses.

Loe veel

HDMI liidese abil on võimalik telefoni pilt isegi televiisorisse saada ning seal vaadata 1080p filme, mille jooksutamisega Optimus 2X kerge vaevaga hakkama saab. Erilist võimsust nõuab näiteks HDMI „peegeldamise“ meetod, mis võimaldab telefoni ekraanil olevat pilti dubleerida telekas. See tuleb kasuks näiteks kõrgeresolutsiooniliste mängude mängimisel, millega 2X ka suurepäraselt hakkama saab.

LG Optimus 2X'iga tehtud lähifoto

Väga hea on integratsioon sotsiaalvõrgustikega ja üldse kontaktide haldamine on hästi lahendatud. Muidugi on võimalikud kõik tavapärased sotsiaalvõrgustikega seotud asjad nagu Facebookis või Twitteris postitamine jms, aga mis on päris muljetavaldav on see, et telefoni kontakte on võimalik sünkroniseerida Facebooki ja Google'i kontaktidega. Väga mugav võimalus ning selle tulemusena on kõik vajalik informatsioon sõprade kohta koguaeg olemas telefonis. Üldse on Google'i teenuste kasutajana Android telefonide kasutuskogemus lihtsalt super. Kõiksugu Google'i teenused nagu Gmail, Reader, Calendar, Contacts on väga hästi integreeritud. Kõik toimub ilma kasutaja sekkumiseta kiiresti ning korrektselt. Seda siis tõenäoliselt, kuna tegemist on siiski Google'i operatsioonisüsteemil töötava telefoniga.

Kuigi telefonil ei ole eraldi nuppe muusika ja muu multimeedia jaoks, on siiski süsteem niivõrd hästi lahendatud, et muusikamängijana on telefoni päris mugav kasutada. Ekraani lukustamisel ning taasavamisel on koduekraanil muusikamängija nupud, mis tagavad kiire ligipääsu muusikamängijale. Kõlar saab ka väga hästi heli mängimisega hakkama, nii hästi kui üks telefoni paigaldatav kõlar seda teha saab.

Mis puudutab igasugu ülejäänud(võib vist öelda, et Android telefonide puhul standardseid) funktsioone, siis need on kõik täitsa olemas. Optimus 2X-i on võimalik kasutada navigeerimissüsteemina, Wireless Hotspotina, taskulambina, peeglina jms. Kuna Androidil on rakendusi on ∞ hulk, on ka telefonil lõpmatu hulk funktsioone, mis võib olla nii hea kui ka halb. Põhimõtteliselt võib see telefon teha teie elu kas väga efektiivseks ja mugavaks või igasugu mängude ja ajakulutamist soodustavate rakenduste tõttu väga ebaefektiivseks.

Angry birds suure(mal) ekraanil

Igapäevane kasutamine

Kõige tähtsam aspekt ühe telefoni juures on muidugi helistamine. Rõõmuga võib öelda, et sellega saab Optimus 2X väga hästi hakkama. Leviprobleeme ei esinenud nädalase kasutuse puhul kordagi (kuigi kuhugi sohu katsetama sellega ei kippunud). Helikvaliteet on mõlemale osapoolele hea. Aku tööaeg on aga see, mis on komistuskiviks kõikide suure ekraani ning võimsa raudvaraga telefonide puhul. Tavalise kasutuse(mõned kõned, veidike netis surfamist ning niisama näppimist) puhul töötab telefon vabalt 24 tundi järjest. Seda kindlasti tänu Tegra 2 optimeeritud energiakasutusele. Kui kasutamist on tunduvalt rohkem, siis peaks telefoni aga tihedamini laadima. Siiski kui mõistuse piires kasutada võib arvestada ööpäevase laadimisintervalliga, mis on ka mõistlik sellise võimsa telefoni puhul.

Kokkuvõte

LG Optimus 2X on esimene kahetuumaliste nutitelefonide seas ning see vahe tuleb sisse eelkõige mängimisel ja veebi sirvimisel. Seade on oma võimsa Tegra 2 kiibistiku tõttu väga kiire ja saab hakkama ka kõige nõudlikemate rakenduste jooksutamisega. Hetkel saadaolevatest Android telefonidest kindlasti kõige tugevam võistleja ning vääriline vastane iPhone 4-le.

Tehnilised andmed:

Võrk
GSM: 850/900/1800/1900, UMTS: 900/2100
Sagedus
HSDPA 7.2, HSUPA 5.7, GPRS, EDGE
Protsessor
NVIDIA Tegra™ 2 (1 GHz Dual Core)
Mõõtmed: L x W x D
123.9 x 63.2 x 10.9 mm
Standardkaal koos akuga
139 g
Aku mahutavus
1500 mAh, Li-ion
Ooteaeg
Kuni 400 h
Kõneaeg
Kuni 470 min
Ekraan
4.0 tolli WVGA (480x800), 16M värv, TFT
Operatsioonisüsteem
Android 2.2 (Froyo) koos võimalus uuendada 2.3-le
Bluetooth
2.1 (A2DP)
WLAN
Wi-Fi 802.11
Kaamera
8 MP, AF, CMOS
Teine kaamera
VGA
Video salvestamine
1080p 30 fps (MPEG4/H.264), 720p 30 fps (MPEG4)
Sisemälu
8GB
Välismälu
MicroSD kuni 32GB

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Target