Paneme kõrvuti nelja tootja parimaist parimad telefonid ja vaatame, mis tunded tekivad, kirjutab ajakiri Tehnikamaailm.
Just nimelt – tunded. Sest olgem ausad, need ajad, mil protsessori võimekus või mõni muu stopperiga mõõdetav suurus mobiilinduses olulisel kohal oli, on läbi saanud. Sest näitajad on lihtsalt rohkem kui piisavad.
Kõigi võrdluse mobiilidega saab vajadusel ka rääkida, aga ainult helistamiseks on muidugi mõistlikumaid valikuid. Eelkõige on need aparaadid loodud tegema asju, milleks veel mõned aastad tagasi oli suuteline pigem arvuti, videokaamera või fotoaparaat.
Nende "asjade" tegemiseks on loomulikult abiks suur ekraan, millele tootjad on aasta-aastalt tollikümnendikke lisanud ning ei näi veel peatuvat.
Kahel mobiilil on 5tollised, kahel 4,7tollised ekraanid. Kui taolisele pindalale mahutada 1920 x 1080 pikslit, on näiteks 5tollise ekraani lahutusvõimeks 441 ppi! Võrdlusena tasub meenutada, et trükistandardiks on 300 dpi.
See illustreerib tegelikult hästi kogu tippnutifonide olemust – kas üldse on vaja supernäitajaid, kui neid tegelikult enam näha pole?
Konkurents on aga selline omamoodi asi, mis ei lase tootjatel aega maha võtta ja rahulikult järgi mõelda – kui ikka naabril juba on, siis tuleb vähemalt samaga vastata.
Eelnevaga tegime natuke liiga LG-le – võrdluses olev mudel nimega Optimus G E975 on tegelikult maailmas saadaval alates eelmise aasta lõpust ning "kõigest" 1280 x 720 ekraaniga. Praegune tipp, 5,5tollise FullHD ekraaniga Optimus G Pro pole veel ametlikult Euroopasse jõudnud.
Tegelikult võiks jutu siinkohal ära lõpetada lühikese soovitusega: kui te tahate sellise raha eest osta selliste mõõtudega telefoni, siis sobivad kõik, mis vähegi kätte mahuvad. Kõik need sisaldavad rohkem tarkust, kui otsida oskaks ja aastaga avastaks.
Nii oligi ausalt öeldes võrrelda keeruline – mis neist tehnilistest näitajatest ikka reastada. Tulemus oleks umbes sama sisukas, kui proovida autosid valida võimsuse, tippkiiruse ja lisavarustuse hulga järgi.
Nii kõrvutamegi seekordse testi osalisi mitte pingereas, vaid tähestikulises järjekorras.