TEST: Fitbit Alta on mõistliku hinnaga korralik nutivõru

 (3)
TEST: Fitbit Alta on mõistliku hinnaga korralik nutivõru
Foto: tootja

Vaatamata paljudele tagasilöökidele kogu aasta jooksul jääb Fitbit kantavate nutiseadmete edetabeli tippu ja vaieldamatult kõige populaarsemaks brändiks trenniseadme turul.

Oma alal ei ole eelnevad seadmed just kõige stiilsemad mudelid. Ettevõtte lahendus? Fitbit Alta, kirjutab Kuvar.ee.

Alta näeb iga natuke nagu tüüpiline trenniseade. Väike 1,4-tolline OLED ekraan istub keset mugava kiirkinnitusega rihma.

Alta sarnaneb Fitbiti eelmise mudeliga Charge, kuid seekord on rihm täiesti eemaldatav ning on võimalik asendada erinevate teiste rihmadega.

Klassikalised mudelid on sellised, mille saab soetada madalamas hinnaklassis ning valida kas sportlik must, sinine või sinakasroheline rihm. Juurdeostetavad rihmad maksavad umbes mõnikümmend eurot.

Kaudselt 50 euro eest on võimalik soetada luksusmudeleid põsepuna roosa ja grafiit värvusega nahast rihmasid, ja umbkaudu 80 eurot maksab elegantne roostevabast terasest variant.

Alta nutivõrud tulevad kolmes suuruses: 14-17 cm, 17-20,6 cm ja 20,6-23,6 cm paksustele randmetele. Alta ise on 15 mm lai, olles tunduvalt õhem kui mõned teiste tootjate seadmed.

Rihmade vahetamine on väga lihtne. Lihtsalt tuleb vajutada kiirkinnitused alla ning suruda seade käepidemetest välja.

Rihma kinnitus töötab veidi paremini kui varasemad Fitbiti seadmete kinnitused. Tundub, nagu ettevõtte on seadnud eesmärgiks teha Alta võimalikult lihtsasti kätte sobitamiseks.

Seotud lood:

Funktsioonid

Nagu iga teinegi aktiivsusmonitor ehk nutivõru, jälgib Fitbit Alta kasutaja samme, läbitud kilomeetreid, põletatud kaloreid ning lisaks kõigele fikseerib ära aktiivselt oldud aja ja näitab seda minutites.

Tavalisemad sportlikud tegevused tuvastatakse automaatselt seadme poolt ise, nagu näiteks jooksmine ja rattasõit. Samuti on soovitatav jätta Alta ööseks käele kuna siis tuvastab see magamise juures pööramisi ning ärkamisi.

Kogu infot saab jälgida vägagi kasutajasõbralikust mobiiliäpist. Jälgida saab ka nippe oma toitumise kohta. Samuti on kergesti näha põletatud kaloreid päeva jooksul ja palju muud.

Äpis on võimalik (hommikul) peale ärkamist näha ka enda unegraafikut. Rakenduses on võimalik määrata ka meeldetuletus või äratus, mille tulemusel hakkab määratud kellaajal nutivõru vibreerima ning kuvab ekraanile infot äratuse kohta.

Samme ja muud lühidat infot saab kuvada ka otse Alta ekraanil. Ekraani käivitamiseks tuleb sellele puudutada. Siis näidatakse kella. Järgnevalt puudutades kuvatakse väiksel ekraanil üsnagi arusaadavalt tänase päeva astutud samme, kilomeetreid ja kaloreid.

Vahest lihtsalt puudumine ei tööta ning peab mitu korda proovima enne, kui seade reageerib. Seade läheb ka tööle (kuvab kellaaega), kui tõsta käsi enda ette, imiteerides kaudselt kella vaatamist.

Altat seadistades on võimalik valida, kas ekraanile kuvatav info on vertikaalselt või horisontaalselt. Enamik kasutajatest leiavad, et vertikaalne töötas paremini, kui kell asetseb peal, ning horisontaalne, kui kell asetseb all.

Fitbit Alta on oma disainilt ja ehituselt väga lihtne ja kerge ning ei oma mõningaid enim kasutatavaid funktsioone nagu GPS ja pulsiandur.

Tänu eelnevate asjade puudumisele on see-eest akukestvus tunduvalt pikem – see kestab umbes 5 päeva tiheda kasutamisega, kuid minul vahel lausa hämmastavad 10 päeva.

Foto: tootja

Kokkuvõttes on Alta väga lihtsa disainiga ja kerge aktiivsust jälgiv seade. Alta ei ole tekitanud mu randmele löövet ega muid vigastusi, kuigi olen seda kasutanud peaaegu kogu aeg – välja arvatud siis duši all, kuna see ei ole päris veekindel.

Fitbit märgib, et kuigi Alta peab vastu pritsmetele, vihmale ja higile, siis 100% veekindel see pole ning enne basseini hüppamist tuleks igal juhul käelt maha võtta.

Tänu Alta õhukesele ehitusele ei sega see pikkade varrukatega särkide kandmist ja sobib stiilselt ka ülikonna või muu piduliku riietuse kõrvale. Alta on nii kerge, et vahest võib isegi ära unustada, et see käel on.

Fitbit Alta kõige tavalisem mudel, sõltumata suurusest, maksab umbkaudu 150 eurot. Selle stiilne ja lihtne disain ning pikk akukestvus on tegurid, mis kaaluvad üle igasugused lisafunktsioonid.

Fitbit Alta sobib lihtsust armastavatele inimestele ning ostusoovituse Alta saab.

PLUSSID

+ Pikk akukestvus
+ Kaalub vähe
+ Mugav kummist käepael
+ Vahetatavad rihmad

MIINUSED

– Puudub GPSi tugi
– Kiirkinnitust on raske kasutada ning alguses võtab palju aega

Kui Sind hakkas Fitbit Alta huvitama, siis seda osta saab Klickist, kes on ametlik Fitbiti toodete müüja Eestis.