Telia toob vaatajateni oma telekanali

 (17)
Telia toob vaatajateni oma telekanali
Telia oma telekanal.Foto: Telia

Telia tuleb järgmise aasta alguses välja oma telekanaliga, mis hakkab edastama sporti, filme ja sarju. Inspira nime kandev kanal jõuab Telia klientideni 2020. aasta jaanuaris.

"„Nagu ka nimi viitab, on tegu kanaliga, mis pakub põnevat ning inspireerivat sisu ja meelelahutust erinevatest valdkondadest. Näiteks jõuab kanalisse kodumaine populaarteaduslik seiklussari "Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes", mille näitamisõigused kuuluvad Teliale. Selle sammuga siseneb Telia aktiivselt teleproduktsiooni turule. Värske sarja filmimine juba käib ning Telia TV klientideni jõuab see jaanuaris," sõnas Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik.

Kuigi uue kanali täpsem programm on veel koostamisel ning lepingud sisu edastamiseks sõlmimisel, saab Telia esindajate sõnul juba täna öelda, et kanalisse jõuavad naiste profitennise turniiride otseülekanded, mille vahendusel saavad kõik huvilised kaasa elada näiteks Anett Kontaveiti käekäigule. Samuti jätkatakse koostööd Leviraga, et toota koos kõrgtehnoloogilisi teleülekandeid spordi ja meelelahutuse vallas, näiteks robotite filmitavaid ülekandeid spordivõistlustest.

Seotud lood:

"Uus kanal annab meile vabaduse ja võimaluse ise oma klientidele teleprogrammi koostada ja edastada ning loomulikult kuulame siin ka klientide soove ja eelistusi. Kokkuvõttes on meie eesmärk pakkuda oma TV-klientidele midagi sellist, mida Eestis täna veel ei pakuta," märkis Kiik.

Inspira kanal hakkab sisalduma Telia TV põhipaketis ning seda saab Telia TV vahendusel jälgida nii teleris kui erinevates nutiseadmetes. Uue kanali programmimaht on ööpäevas vähemalt 8 tundi ning nädalas 56 tundi.

"Telia panustab pidavalt oma TV-teenuse sisu arendamisse, et pakkuda klientidele uut, põnevat ning konkurentidest eristuvat meelelahutust. Kui 2018. aastal oli üheks märgilisemaks sündmuseks maailmakuulsa HBO keskkonna jõudmine Telia TV klientideni, siis 2019. aasta alguses hakkasime edastama otsepilti naiste profitennise turniiridelt. Mõlemad on osutunud meie klientide seas lühikese ajaga väga populaarseks. Koos uue kanali tulekuga lisandub värsket ja eksklusiivset sisu Telia TV-sse ka 2020. aastal," lisas Kiik.