Telefon on alles algus: Samsung teeb volditava ekraani sülearvutile

 (11)
Telefon on alles algus: Samsung teeb volditava ekraani sülearvutile
Illustreerival eesmärgil: Samsungi volditava ekraaniga telefoni prototüüp

Maailma suurim telefonitootja Samsung on rääkinud volditava nutitelefoni väljastamisest juba mitu aastat. Hetkeseisuga võime seda oodata 2019. a.

Selle asemel, et juttudest loobuda ja plaan tõesti teoks teha, pakub firma aga välja lisaplaani: neil on arendamisel volditav ekraan sülearvutitele.

See valmib eri firmadega koostöös, mida Samsung hetkel nimeliselt välja ei too, aga peaks olema ideeliselt mitte lihtsalt volditav, vaid pakkuma selle võimalusel abil ka lisaväärtust ja uusi kasutajakogemusi.

Sellise info tõi avalikkuse ette Samsungi arvutite turunduse tippjuht Lee Min-cheol ühel kodumaal Lõuna-Koreas toimunud üritusel, mis promos sülerit Notebook Flash, mida mujal riikides vähemalt praeguse seisuga ei müüda.

Üritusel selgus veel, et Samsung kui OLED-ekraanide juhtivaid tootjaid plaanib välja arendada suured AMOLED-ekraanid sülearvutitele.

Uusima kõmu kohaselt näeme Samsungi volditava ekraaniga telefoni juba õige pea. Esmatutvustus võib toimuda 7.-8. novembril Samsungi arendajate konverentsil, mida ettevõte korraldab esimest korda.