Tehisintellekti buum on sünnitanud müüdi arvutite üliintelligentsusest

 (2)
Tehisintellekti buum on sünnitanud müüdi arvutite üliintelligentsusest
AFP

ERR Novaator vahendab arvutiteadlase akadeemik Enn Tõugu Sirbis ilmunud lugu, milles ta kirjuta, et arvutite hiljutised muljetavaldavad saavutused inimtegevuse matkimises on viinud selleni, et on tekkinud järjekordne tehisintellekti buum.

Me oleme just praegu toimuva infotehnoloogilise revolutsiooni tunnistajad, kuid me ei tea, kuhu tehnoloogias ja ühiskonnas toimuvad muutused välja viivad. Arvatakse isegi, et peagi võtavad arvutid inimeste üle võimu. Igatahes ei ole infotehnoloogia põhjustatud suured muutused ühiskonnas veel lõppenud. Me võime siin kasutada analoogiat tööstusrevolutsiooniga, mis toimus kahe sajandi eest tänu aurumasina leiutamisele ja mille oluliseks osaks oli esialgu ka raudteetranspordi ning hiljem autode areng, leiab arvutiteadlane ja akadeemik Enn Tõugu ajalehes Sirp ilmunud artiklis.

See ei ole kogu tõde. Sellega kaasnesid uued ohud inimestele: aastas saab üksnes autoõnnetustes surma ligi 1,3 miljonit ja vigastada kuni 50 miljonit inimest. Aurumasina asemel on tänapäeva muutuste põhjustajaks arvuti. IT-revolutsiooni oluliseks osaks on inimkonna sidumine küberuumis peaaegu hetkeliselt leviva info kaudu. Ka siin on omad ohud paratamatud. Millised need on? Kas tasub kõike arvutite intelligentsuse kaela ajada?

Loe lähemalt ERR Novaatorist.