Tehiselu sünnib juba lähitulevikus

 (26)
Tehiselu sünnib juba lähitulevikus
Foto: REUTERS

Juba lähiajal on võimalik luua tehisorganisme, mille genoomijärjestus on kokku pandud arvutis ning mis ei sarnane looduses olemasolevatele elusorganismidega.

Biotehnoloogia valdkonnas maailmas üks tuntumaid teadlasi J. Craig Venter pidas Dublinis Euroopa teadusfestivalil loengu "Mis on elu? - 21. sajandi perspektiiv", vahendab Novaator.

Pealkiri osutab loengutele, mille 1943. aastal pidas Dublinis Austria kvantfüüsik Erwin Schrödinger. Seal esitas austerlane idee, mille kohaselt peab pärilikkusaine mingil moel olema kodeeritud elavate rakkude struktuuris.

Aasta hiljem ilmunud samanimeline raamat osutus menukaks. DNA kaksikheeliks-spiraali struktuuri kindlaksmääramise eest Nobeli preemia saanud James Watson ja Francis Crick tunnistasid, et see raamat mõjutas nende avastust väga olulisel määral.

Venteri sõnul oli Schrödingeri peetud loeng üks aegade mõjukaimaid. "Tal oli paljudes asjades õigus. Ta küsis, kas elu saab defineerida keemia ja füüsika abil ning vastas jaatavalt, kuid lisas, et 1943. aasta teaduse tasemel pole seda võimalik kinnitada," märkis Venter.

Loe pikemalt Novaatorist.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.