Tegevust alustab esimene tõeline Bitcoini-pank

 (3)
Tegevust alustab esimene tõeline Bitcoini-pank
Foto: AFP

Rahaautomaatide tootja Robocoin on võtnud nõuks luua globaalse Bitcoini-panga (internetis), mille automaadid ja ka filiaalid asuksid kogu maailmas.

Automaadid ühendatakse Robocoini internetipangaga, lubamaks käsitleda Bitcoine "turvalisemalt kui iial varem. Eesmärk on muuta ülekanded odavamaks ja kiiremaks kui Western Unionil," teatas Robocoin.

See ei ole mingisugune kauge unistus, ATMid ühendatakse online-pangaga juba suvel, vahendab Krüptoraha ajaveeb.

"Maailma värskeim globaalne pank esindab Bitcoini evolutsiooni ja muudab senist ülekannetetööstust. See on Robicoini visioon luua kliendile parim kogemus ja viia sellega Bitcoin massidesse," avaldas Robocoin.

Esimeseks tõeliseks Bitcoini-pangaks võib Robocoini pidada, sest automaadid hakkavad kasutama Robocoini onlain-tarkvara, milles kliendid saavad esmakordselt luua pangakonto koos maksesüsteemi ja mitme walleti haldamisega.

Lisaks toetavad ATMid väljamakseid, sissemakseid ja ülekannete sooritamist.

Tulevikus on võimalik ülekandeid sooritada telefoninumbrile ja momentselt ilma senise 10-minutilise blokiahela-kinnituseta.

Tänu sellele ei ole vaja enam mingit avaliku/privaat võtit, QR koodi ega isegi soovi korral walletit. Turvalisuse huvides on lisatud 3-sammuline audentimine.

Seotud lood:

See kõik muudab Robocoini kasutamise lihtsaks ka neile, kes seni Bitcoinist midagi ei teadnud.

Ülaloleval fotol: Robocoini kaasasutaja ja tippjuhtide hulka kuuluv John Russell firma loodud rahaautomaati kasutamas.