Teadlane: ära hinda oma nina suurust selfide põhjal!


Laulupeo I kontsert
Laulupeo I kontsertFoto: Ilmar Saabas

Su nina ei tarvitsegi olla nii suur, kui sa ise arvad. Eriti juhul, kui sulle meeldib tihti endast telefoniga selfisid ehk isepilte teha.

Ameerika teadlaste väitel võib telefoniga tehtud lähipidil nina proportsonaalselt suuremana paista kui ta tegelikult on, kirjutab ERR Novaator.

Uuringu idee sai alguse Rutgersi ülikooli plastilise kirurgia abiprofessori Boris Paskhoveri tähelepanekust, et patsiendid esitavad tihti telefonidega tehtud isepilte põhjenduseks, et neil oleks ninavähendusoperatsiooni vaja.

Eriti just nooremad inimesed teevad endast tihti pilte ja avaldavad sotsiaalmeedias ning arvavad, et nad näevadki nii välja, nagu nad pildi peal on. See aga võib neid emotsionaalselt rusuda.

Paskhover jäi mõttesse ning mõtles välja võimaluse, kuidas noortele selgeks teha, et isepiltide põhjal ei ole päris õige oma nina suurust hinnata.

Koos Stanfordi ülikooli arvutiteadlase Ohad Friediga koostas ta matemaatilise mudeli, mis näitab piltlikult, kuidas lähedalt tehtud piltidel võib nina kujutis olla moonutatud.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator