Tasa sõuad, kaldale jäädki: Windows 8 turuosa edestab lõpuks ometi laua-Linuxi oma

 (71)
Tasa sõuad, kaldale jäädki: Windows 8 turuosa edestab lõpuks ometi laua-Linuxi oma
Foto: REUTERS

Windows 7 edu oli legendaarne. Microsofti ilmselt kõige kiidetum opsüsteem üldse saavutas viie kuuga aukartust äratava 10,7% suuruse turuosa (s.t kodu igas kümnendas kasutatavas arvutiseadmes).

Hoolega reklaamitud Windows 8 on haaranud esimese viie elukuuga 3,17 protsendi suuruse turuosa. Palju õnne - see edestab lauaarvutite Linuxi oma!, kirjutab ExtremeTech.

Mõnes mõttes üllatav, aga isegi Vista (seni vihatuim Windows?) suutis tuua esimese viie kuuga paremaid tulemusi kui Win8. 2007. a jaanuaris ilmunud opsüsteemi haardeulatus on hetkel 4,99%.

Win8 kasvu võib nimetada katastroofiliseks. See saavutab 10% suuruse turuosa heal juhul aasta lõpuks ja ei suuda raputada riski kokkuvõttes täiesti varju jääda.

Microsofti omaaegne Vista-päästmise strateegia töötas edukalt: augud lapiti ära ja Windows 7 kinkis neile uue vajaliku annuse respekti.

Win8 puhul sarnasele "õnnelikule lõpule" loota ei saa, sest MSile kuulus Vista ja 7 ajal 90% arvutiseadmete (consumer computing) turust.

Nutitelefonide ja hiljem tahvelarvutite pealetung on jätnud suurfirmale hetkel kõigest 20% suuruse pirukatüki! Microsoft ei saa loota, et Win 9 saabumine olukorda mahendab.

Windows Phone 8 ja Windows 8 olid mõeldud Microsoftile nutiseadmete äri suurte poiste hulgas kohta leidma, aga see pole õnnestunud. Miks asjade seis peaks järsku muutuma, on küsimus, millele puudub rahuldav vastus.

Seotud lood:

Üks argument oleks palju menukaid äppe, aga selles jätavad Android ja iOS teatavasti Win(Phone)8 kaugele seljataha.

Mis edasi? Tulevikulootus on eeldatavasti sügisel ilmuv Windows Blue - ilmub nimega Windows 8.1 - ühtaegu teenus ja lisapakk. Seninähtu ei sisalda küll midagi tapvalt vajalikku ega põnevat.

Loodetavasti pole selle killer feature võime tappa Windows!