Tartu linn tahab tuua robotid lund lükkama ja tänavaid koristama

 (102)
Tartu linn tahab tuua robotid lund lükkama ja tänavaid koristama
Milrem Roboticsi robotplatvormFoto: Pressimaterjalid

Tartu linn alustab koostööd kodumaise robootikaettevõttega Milrem Robotics. Eesmärgiks on tulevikus tänavatele tuua uudsed, mehitamata roomiksõidukid, mida saaks rakendada haldustöödel.

Siiani militaarotstarbeks mõeldud robootikaplatvormide arendamisega tuntuks saanud Milrem Roboticsit külastanud Tartu linnapea Urmas Klaas ja abilinnapea Raimond Tamm leidsid koos ettevõtte kaitsedivisjoni presidendi Riho Terrase ning teadusdirektor Mart Noormaga, et ettevõtte loodud lahendusi saaks edukalt kasutada ka linnapuhastuses, linnahaljastuses ning päästevaldkonnas.

„Tartu kui nutikas linn on valmis algatama selleks koostööprojekti, et väljatöötatavad lahendused linnas kasutusele võtta,“ ütles Klaas ning lisas, et koostööprojekti elluviimiseks otsitakse ka võimalikku välisrahastust. Klaas ütles Fortele, et tõenäoliselt leitakse vajalik rahastus Euroopa Liidu vahenditest.

Seotud lood:

Linnapea pidas robootikaettevõtte ja ülikoolide koostööd väga heaks näiteks, kuidas peaks käima teadussaavutuste rakendamine praktikasse ning kõrgtehnoloogiliste ettevõtete ja ülikoolide koostöö ning sama kinnitasid ka ettevõtte esindajad. „See on hea näide, kuidas ettevõte ja ülikool loovad koostöös innovaatilisi lahendusi ning linn on see, kes saab neid saab rakendada ning toimimise efektiivust tõsta,“ sõnas Milrem Roboticsi teadusdirektor Mart Noorma.

„Milrem Roboticsi linnahalduslahenduste vastu on huvi tuntud nii Lähis-Idas kui ka Euroopas. Oleme kinnitanud ka oma osalemist EXPO2020 Eesti ettevõtete meeskonnas. Ühe olulise suunana toome seal välja just robootikalahendused targa linna teenuste osas,“ lisas Milrem Robotics omanik ja juhatuse esimees Kuldar Väärsi.

Täpset aega, mil robotid Tartu tänavatele võiks jõuda, Klaas välja tuua ei osanud ning rõhutas, et praeguses järgus on tegemist veel vaid koostööprojektiga, mille käigus Tartu linnale sobivaid lahendusi välja selgitama hakatakse.

Milrem Robotics on Eesti kapitalil põhinev kaitsetööstus- ja robootikaettevõte, mil on kontorid Tartus, Tallinnas ja Rootsis Örnsköldsvikis. Tsiviil-ja kommertsturu rakendusi müüb ettevõte Sinrob kaubamärgi alt. Siiani on ettevõtte kõige tuntum toode THeMIS - robotplatvorm, millele on võimalik luua erinevaid erinevaid kaitse- ja relvasüsteeme.