Surnuid ei pea varsti enam matma?

 (41)
Surnuid ei pea varsti enam matma?
Foto: Resomation Ltd.

Ei, see uudis pole Õela Suure Korporatsiooni uudsest digividinast, mis kallid kadunukesed uuele (liba)elule äratab. Rangelt võttes pole see isegi digiuudis. Küll aga teeme juttu põnevast uuest tehnoloogilisest seadmest!

Maailmas elab juba umbes 7 miljardit inimest, nii et eluks sobivat pinda jääb kiires tempos vähemaks. Mida siis veel peale hakata surnutega - paigutada need Singapuri eeskujul "surmakorteritesse"? Šotlaste firma pakub tõhusamat ja esteetilisemat lahendust, vahendab Gizmodo.

Ettevõte Resomation Limited peab sobivaks lahenduseks kallite kadunukeste lahustamist kuumas leelisevees. Esimene vastavat eesmärki täitev masin Resomator on juba St. Petersburgis Floridas USAs paika seatud. Kes soovib tellimuse sisse anda, peab võtma ühendust Anderson-McQueeni matusebürooga.

Tootja esindajad väidavad, et nende protsess toodab kolmandiku võrra vähem kasvuhoonegaase kui laipade kremeerimine ja nõuab seitse korda vähem elektrienergiat. Samuti pole enam probleemiks elavhõbedaaurude teke nagu kremeerimise puhul.

Resomatori töö kestab kokku 2,5-3 tundi. Kadunuke asetatakse üleni vee ja kaaliumhüdroksiidi segusse, mis kuumutatakse temperatuurile 180 kraadi Celsiust. Rõhuga 10 atmosfääri.

Plaan on tutvustada Resomatorit peagi ka mujal USAs, Kanadas ja Euroopas.

Kindlasti väga meeldiv lahendus ka kurjategijatele!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.