Sülearvutite lähitulevik: milline on uue põlvkonna ultrabook?

 (8)
Sülearvutite lähitulevik: milline on uue põlvkonna <em>ultrabook</em>?
Foto: REUTERS

Ultrabook ei ole niisama hüüdnimi või omadussõna, mida sülearvutite puhul kasutatakse. Tegemist on Inteli kaubamärgiga, mida võib kasutada vaid siis, kui toodetud riistvara vastab Inteli miinimumnõuetele.

Viimati kohandati ultrabookide nõudeid möödunud aasta juunis, nüüd aga andis Intel aimu sellest, millised tuleviku ultrabookid olema hakkavad, vahendab Kahvel.ee.

Praegused Ivy Bridge'i protsessoritega arvutid aeguvad üsna pea, sest Inteli järgmise põlvkonna protsessorid jõuavad varsti turule. Haswell koodnime kandvad protsessorid leiavad oma tee ka uutesse ultrabookidesse.

Kuna 4. põlvkonna Core-protsessorid hiilgavad eelkõige madala voolutarbe poolest, peavad uued ultrabookid ühe laadimisega vastu pidama Inteli sõnul terve päeva. Selle all mõeldakse siiski "minimaalselt 9 tundi".

Samuti nõuab Intel, et uued mudelid oleksid kõik puutetundlike ekraanidega. Windows 8 on osa sellest tööst juba ära teinud, sest viimase kahe aasta jooksul turule jõudnud 140 erinevast ultrabookist 40 on puutetundliku ekraaniga.

Lisaks sellele, peab uus ultrabook toetama Inteli loodud WiDi standardit. Lühidalt tähendab see, et sobiva vastuvõtja olemasolul saab pilti edastada üle õhu.

Seotud lood:

Väiksemad uuendused on peamiselt tarkvaralised. Intel on olulisele kohale pannud turvalisuse ning plaanib hääle- ja näotuvastusega sisselogimist kindlamaks teha. Samuti vaadatakse kummalisemaid ulmelisi lahendusi nagu käeliigutused (midagi LeapMotioni sarnast, eeldame).

Intel näitas messil CES 2013 ka 13,3-tollise uue ultrabooki eemaldatava ekraaniga prototüüpi. Selle konkreetse isendi aku peab vastu 10 tundi ning arvuti ise on ekraani taga. Kui kasutada seda tahvelarvutina võib ekraani ümber lülitada 11,6 tolli peale, tekitades kuvatava ümber mustad jooned, kust kinni hoida.

Tundub, et mõne koha pealt pingutas Intel natuke üle, kuid kasvõi väikse voolutarbe pärast tasub Haswelli oodata.

Ülalolev foto on illustratiivse tähendusega; sellel on Lenovo ultrabook tänavuselt messilt CES 2013.