Steve Wozniak leiab, et Elon Musk on nagu Steve Jobs, aga halvas mõttes

 (23)
Steve Wozniak leiab, et Elon Musk on nagu Steve Jobs, aga halvas mõttes
Foto: AFP

Tehnoloogiaguru ja Apple'i kaasasutaja Steve Wozniak on tuntud oma julgete, kuigi õiglaste väljaütlemiste poolest. Nüüd jõudis avalikkuse ette see, mida ta arvab leidur ja tähtinvestor Elon Muskist.

Ega head ei arva. "Ma ei usu midagi, mida Musk lubab või ütleb," kinnitab Wozniak, viidates sellele, et autotootja Tesla Muski poolt väljahõigatud plaanid on põnevad, aga nende teostamisega lubatud mahus või ajal on alati probleeme.

Woz viitab, et Musk on kõigest hea müügimees nagu Steve Jobs. Tesla puhul see tõesti nii ongi, kuigi oluliselt edukam on näiteks Muski kosmosefirma SpaceX.

Eriti pettumustvalmistav oli Wozniakile Muski algne lubadus Teslad juba 2017. aasta lõpuks isejuhtivaks muuta, nii et need linnas ja maanteel ilma juhita hakkama saaksid.

Nüüd aga on konkurendid juba ette läinud ja Tesla endiselt üsna vähesel määral isejuhtiv. Hullemgi veel, Musk mainis hiljuti, et täit tulemust näeme alles kahe-kolme aasta möödudes.

Kollaaž: üleval Musk, all Wozniak (mõlemad fotod: AFP)
Seotud lood:

"Tesla auto meeldib mulle ikka," lisab Woz. Mees sõidab igapäevaselt Chevrolet' elektriautoga Bolt, aga pikemate sõitude puhul eelistavad tema ja abikaasa Tesla elektriautot Model S, sest nende laadimispunktide võrgustik on USA-s hästi välja ehitatud.

Wozniak kommenteeris Muski ja Tesla teemat hiljuti Rootsis Stockholmis toimunud Nordic Business Forumi üritusel.