Steve Jobs püüdis Dropboxi meeletu summaga ära osta

 (7)
Steve Jobs püüdis Dropboxi meeletu summaga ära osta
Foto: Dropbox

Dropboxi mäletate? Forte on seda korduvalt tutvustanud. Väärt failisünkroniseerimise ja suurte failide jagamise teenus. Lõpus on neli linki varasematele lugudele, kes peavad vajalikuks üle lugeda. Siin aga räägime põneva loo firma elust 2009. aastal.

Kõlab nagu konkurent vastsele haibitud teenusele iCloud. Pole siis ime, et Steve Jobs üritas Dropboxi firmat 2009. aastal Õunamajale ära osta, kirjutab Forbes.

Firma oli alles kaks aastat vana (teenus startis 2008. a septembris), ent asutajad Arash Ferdowsi ja Drew Houston ütlesid "üheksakohalisele summale" kindlalt ei. Nende siht oli ja on sellega midagi suurt rajada.

Pakutud summa oli kuuldavasti 800 000 000 dollarit. Steve Jobs kohtus kuttidega isiklikult ja soovitas müüa, mainides, et Apple'i konkureeriv uus teenus iCloud valmistub püüdma sama turgu.

Dropboxil on nüüdseks eri andmetel 45 miljonit kasutajat, firma väärtus ületab juba 4 miljardit dollarit. Tänavu 12. oktoobril startinud iCloud kogus kohe 20 miljonit huvilist.

Eks tulevik näitab, kui kibedad rivaalid siit sünnivad ja kumb peale jääb, kui üldse. Dropbox pakub ruumi ükspuha millistele failidele, iCloud aga vaid Apple'i seadmetele ja nendega seotud toodetele.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.