"StarCraft II" duellina kahel puuteekraanil!

 (7)
"StarCraft II" duellina kahel puuteekraanil!
Foto: Blizzard---

"StarCraft II" on populaarne reaalaja-strateegiamäng, mis lasi end väga kaua oodata - ilmus kaksteist aastat pärast esimest -, aga paljude meelest siiski ei petnud ootusi. Teate, kuidas see veel ägedamaks muutub? Duellina kahel multipuute-ekraanil!

Lowelli Massachusettsi ülikooli robootikalabori töötaja Eric McCann kasutas suhteliselt odavaid 22tolliseid multipuutetoega ekraane, et "StarCraft II" heitlused uuele tasemele tuua.

Suhteliselt odava all peame silmas 1600dollarilisi ekraane, mis maksavad meie rahas hetkekursiga umbes 18 900 krooni. Tootjaks 3M.

Multipuutetoega ekraanid, mis tunnevad pinnal ära rohkem kui ühe sisendi (näiteks näpud), on reaalaja-strateegiate vajadustele üsna sobivad. Need mängud eeldavad ju palju hiiretööd, osutamist ja klõpsimist.

McCanni lahendus võimaldab muuhulgas näiteks kaht näppu ekraanil vedades kaamerat juhtida ja nn näpistades suumida. "StarCraft II" profid vajavad hiire-klaviatuuri kombot siiski arvukate kuumklahvide kasutamiseks, aga uudse lahenduse eesmärk polegi vanale heale ära teha.

Kõige muljetavaldavam - Blizzardi teos ei vajanud mingeid tarkvaralisi kohendusi, et multipuuteekraanidel kasutuseks kõlbulik olla.

Vaadake klippi ka: