Sony paljastas, et tahab sel aastal turule tulla näotuvastustehnoloogiaga, mis kasutab lasereid

 (13)
Sony paljastas, et tahab sel aastal turule tulla näotuvastustehnoloogiaga, mis kasutab lasereid
NäotuvastustehnoloogiaFoto: reuters

Juba päris mitu aastat on telefonides kasutusel näotuvastustehnoloogiad, mis töötavad aga eri põhimõtetel. Katsed on näidanud, et turvalised on neist vaid üksikud. Lisaks Apple'i kasutatavale Face ID tehnoloogiale plaanib Sony nüüd välja tulla turvalise lahendusega, mis kasutab lasertehnoloogiat.

Lahendused peaks turule jõudma selle aasta hilissuvest. Sensor saadab välja väikesed laserimpulsid, mis töötavad sarnaselt nahkhiirte kajalokatsioonile ning võimaldaks näo pinda kaardistada, mõõtes laserimpulsi tagasi sensorini jõudmise aega.

Sony sensoriosakonna juhataja Satoshi Yoshihara sõnul on nende tehnoloogia mitmes valdkonnas parem kui Apple'i Face ID oma. Sony sensor võimaldab luua kasutaja näost täpsema kujutise (olles seeläbi turvalisem). Peale selle saab seda kasutada kuni viie meetri kauguselt.

See aga ei tähenda, et Sony ja Apple'i nutiseadmed omavahel tingimata konkureerima peaks. 2017. aasta lõpus teatas Apple, et otsib tarnijat, kes suudaks just sellist lasernäotuvastustehnoloogiat nende telefonide tarvis toota. Kuna Sony toodab juba hetkel Apple'ile kaamerasensoreid, ei ole välistatud, et just sellist tehnoloogiat võime näha tulevastes iPhone'ides.

Target