Singapuris hakatakse varsti testima juhtideta helikoptertaksosid

 (5)
Singapuris hakatakse varsti testima juhtideta helikoptertaksosid
Volocopteri tutvustuslend DubaisFoto: AFP PHOTO / HO / WAM

Saksa ettevõte Volocopter üritab leida lahendust tänapäevaste linnadega kaasnevatele ummikuprobleemidele: firma hakkab järgmisest aastast Singapuris testima kopterisarnaseid iselendavaid õhusõidukeid, vahendab Phys.org.

Firma esindaja sõnul hakatakse lahendust kohaliku valitsuse toel testima järgmise aasta teises pooles. Kuigi linnriigis ei ole otseselt ummikutega probleemi, on firma sõnul tegemist hea testimiskohaga, kuna see on paraja suurusega ning innovatiivsete tehnoloogiate suhtes avatud.

Helikopterit meenutavad Volocopteri õhutaksod maanduvad ja tõusevad õhku sirgjoones. Firma sõnul põhinevad taksod droonitehnoloogial ning suudavad vedada kuni kaht inimest maksimaalselt 30 kilomeetri kaugusele. "Volocopter on loodud linnasiseseks liiklemiseks," ütlesid ettevõtte esindajad, lisades, et lennumasin on võimeline hakkama saama ka pilvelõhkujate ligiduses tekkiva turbulentsiga.

Taolised droonitehnoloogial põhinevad hõljuktaksod täiendavad suurlinnades tekkivate päris helikopteritel põhinevate taksode lahendusi. Volocopteri eeliseks võrreldes tavalise helikopteriga on aga iseseisev lennuvõimekus. Samas on võimalik õhusõidukit ka ise juhtida, seda nii lennumasina seest kui ka maapinnalt.

Volocoptereid tutvustati avalikkusele eelmise aasta septembris, Dubais.