Silicon Valley uue miljardäri hämmastav edulugu seljatab isegi tema endise tööandja Apple'i oma

 (24)
Silicon Valley uue miljardäri hämmastav edulugu seljatab isegi tema endise tööandja Apple'i oma
Foto: Ubiquity Networks

33aastane miljardär Robert Pera müüb arvutiriistvara, mille kasumimarginaal on isegi kõrgem kui tema endisel tööandjal, legendaarselt kasumlikke seadmeid tootval Apple'il.

Robert J. Pera eduloost tegi ülevaate Forbes.

Juhtmeta võrguseadmeid tootev Ubiquiti Networks on tegutsenud 2005. aastast.

Möödunud septembris lõppenud rahandusaasta tõi ettevõttele 243 miljonit dollarit müügikäivat, sellest 64 miljonit ehk 26% kasumit. See on börsil asuva riistvarafirma kohta täielik rekord, mis seljatab senised esikohamehed Apple'ist (24%).

Mehele kuulub 64% Ubiquitist, mis tegi temast miljardäri, kui ettevõte saabus möödunud oktoobris NASDAQi börsile.

Nagu öeldud, on Apple tema endine tööandja. "Apple on suurepärane firma, aga ma tahtsin saavutada rohkem edu rutem. Minu eesmärk on luua midagi suurepärast nii tõhusalt kui võimalik," ütleb Pera, kes jahib sarnaselt tõhusust ka eraelus.

Kuigi nende aktsiahind on oktoobri ja tänase päeva vahel langenud, säilib selle IPO-st ehk börsile sisenemisel määratud väärtusest nende ridade kirjutamise hetkel siiski umbes 90%. Nii et Pera "turuväärtus" ületab ilmselt endiselt miljardit dollarit.

Aga kust firmale sellised kasumid tulevad? Pera loobus müügitiimist ehk toetub müügis majavälistele jõududele - umbes 50 levitajale ja sadadele edasimüüjatele. Ta usub, et müügiinimesi pole mõtet palgal hoida - nad mõtlevad eelkõige endi ja alles siis tööandja huvidele.

Üle 2/3 kauplemisest toimub rahvusvaheliselt - Ubiquity on keskendunud arenevatele turgudele, kus "juhtmete vähesuse" tõttu on wireless-võrguseadmetele suur nõudlus (Tšehhi, Brasiilia, Indoneesia jt).

Internetisuhtlus kompenseerib selle, mis otsese müügitiimi olemasolust puudu jääb. Pera lasi rajada netifoorumi, kus kliendid saavad Ubiquity Networksiga otse suhelda.

Foorumil on (2012. a alguse seisuga) 110 000 registreeritud kasutajat, kellest mitusada käis saidil iga päev, andes palju väärtuslikku tagasisidet: mida võiks muuta ja täiustada, kuidas hinnad tunduvad jne.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.