Selgusid 2012. aasta Pulitzeri preemiad fotograafidele

 (13)
Selgusid 2012. aasta Pulitzeri preemiad fotograafidele
Foto: REUTERS

Suure tõenäosusega pole Pulitzeri preemia võõras ka eestlastele. Kui Suure Lombi taga jagati algselt auhinda vaid ajakirjanikele, siis aastate jooksul on see auhind laienenud päris kirjanikele ning juba mõnda aega ka fotograafidele. Ütleb ju üks pilt enam kui 1000 sõna.

Vähe sellest, preemiaid antakse fotograafidele välja tervelt kaks, üks läheb uudisfoto eest ning teine mõne elulise loo kajastamise eest, vahendab Photopointi ajaveeb.

Järjekordsed fotograafide "Nobeli preemia" laureaadid on niisiis selgunud.

2012. aasta parima uudisfoto preemia läks Afganistanist pärit Massoud Hussainile (France Press), kes püüab kaameraga salvestada oma rahva kannatusi praegusel segasel ja terrorismist tulvil ajal.

Auhinna pälviski foto järjekordsest enesetaputerroristi rünnakust hirmunud ja nutvast tüdrukust. Pilti saab näha Pulitzeride kodulehel.

Teise preemia vääriliseks pidas žürii ameeriklast Craig F. Walkerit (Denver Post), kelle fotoseeria teema oli peaaegu sama dramaatiline – Iraagi sõjast naasenud merejalaväe veterani võitlus ägeda post-traumaatilise stressiga kodupinnal. Sealt pärineb ka meie uudist illustreeriv pilt.

Pildiseeriale ja jutule pääseb ligi Pulitzeride kodulehel.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.