See on esimene uuenduslikku eSIM-kaarti kasutav nutiseade, mis Eestis müügile tuleb

 (11)
See on esimene uuenduslikku eSIM-kaarti kasutav nutiseade, mis Eestis müügile tuleb
Samsungi nutikell Gear S2 kahes värvivariandis. (Foto: tootja)

Telia võrgus saab hakata nüüd eSIM-i ehk sisseehitatud SIM-kaardiga seadmeid kasutama. Esimese sellisena jõuab Eestis (ja üldse Baltimaades) müügile Samsungi nutikell Gear S2, nimelt juunis.

Telia ja partnerid on teinud viimastel kuudel ettevalmistusi selleks, et uudne seade kohalikule turule vastavaks kohandada.

"Meil on väga hea meel, et teeme eSIM-i valdkonnas tihedat koostööd Samsungi ja Oberthuriga (SIM-kaartide tootja).

Tänu sellele saame täna öelda, et Eesti on Balti- ja Põhjamaade arvestuses esimeste riikide seas, kus saab eSIM-iga varustatud Samsungi nutikella kasutusele võtta," märkis Telia Eesti uute äride juht Holger Haljand.

Telia Eesti ja Norra telekom OneCall on esimesed Telia grupi ettevõtted, mille müügikanalites eSIM-iga nutikell müügile jõuab.

eSIM on uudne SIM-kaardi standard, mis tähendab kasutajale mitmeid mugavusi, alustades sellest, et operaatorit vahetades ei pea enam SIM-kaarti vahetama.

eSIM on seadmesse ehitatud ning operaatorit vahetades tuleb vaid vajalikud andmed alla laadida. Samuti kaob tähtsus uurida, kas seade kasutab nano-, mikro- või tavalist SIM-i. Lisaks saab eSIM-ile paigutada kümnete või sadade kaupa digikinkekaarte, -vautšereid jpm.

Selleks, et eSIM-ile üleminek oleks võimalikult sujuv, võtab Telia ühe lahendusena kasutusele pabervautšeri, mida saab seadistusprotsessides kasutada sarnaselt tänase SIM kaardiga.

Seotud lood:

eSIM tuleb alla laadida vautšeril asuva QR-koodi kujule viidud lingi teel. Pabervautšer on digikujul ka e-iseteeninduses, kus saab kõik SIM-idega seotud toimingud mugavalt ära teha ilma arvuti eest lahkumata.

eSIM-iga varustatud Samsung Gear S2 jõuab Eestis müügile juuni keskpaigas, eeldatava jaehinnaga 399 eurot.