Samsung tutvustas IFA messil oma esimest tahvelarvutit

 (10)
Galaxy Tab
Foto: REUTERS---

Samsung tõi Berliinis toimuval IFA messil maailma ette Galaxy Tabi, oma esimese tahvelarvuti. Seadme olemasolust on räägitud ennegi, aga nüüd said huvilised siis võimaluse sellega veidi lähemalt tutvuda.

Galaxy Tab jookseb Android 2.2 opsüsteemil ja sel on vastavalt hinnast 16 või 32 GB andmeruumi, mida saab veel 32 GB võrra laiendada. Ekraan on muidugi puutetundlik, 7tolline ja 600 x 1024 lahutusega. Mõõtmed on 24,28 x 18,97 x 1,34 sentimeetrit, kaal 380 grammi.

Samsung näeb seda aparaadina, mida kaasa võtta ja "käigult" kasutada. Ehk suurem ja parem nutitelefon, millele vihjab ka nimi Galaxy.

See pole sõnakõlks, Galaxy Tab on tõepoolest kasutatav ka mobiilikõnede tegemiseks. Sellel on nii GSM (850/900/1800/1900 MHz) kui 3G/HSDPA (7,2 Mbit/s) side, lisaks Bluetooth 3.0 ja 802.11n Wi-Fi.

Kasutusel on ka Samsungi mobiiltelefonidest tuntud jaoturid: Reader's Hub e-raamatutele, Media Hub muusikale-videodele. Seade toetab Flashi ja suudab sisu televiisorisse striimida.

Kaks kaamerat võimaldavad kasuta videokõnede ja laiendatud reaalsuse rakendusi. Tagumine on 3megapiksline ja pakub LED-välku. Eesmine on 1,3megapiksline.

"Tahvelarvutite lisamine meie seadmevalikusse on loomulik järgmine samm, mis annab klientidele alternatiivse võimaluse head sisu ja netiteenuseid nautida," selgitas JK Shin, firma mobiiliharu pea.

Ettevõtte järgmisi tahvleid võib oodata 2011. aastal; need peaks olema suuremad ja kasutama Android 3.5 ehk Honeycombi.

Seotud lood:

Tehnikauudiste põhjal võib uskuda, et turule jõuab lähiaastatel kümneid tahvelarvuteid, nii et edule aitab kindlasti muuhulgas kaasa atraktiivne hind. Täpsed numbrid on siin veel teadmata.

Vodafone lubab aparaadi Euroopa turgudel välja tuua oktoobris.

Vaadake lühikest reklaamklippi ka (nii nunnu!):