Samsung toob 128GB kiibid keskklassi telefonidesse


https://phandroid.com
https://phandroid.com

Juba aastaid pole telefoni ostes mõtet alla 16GB mudeli poole vaadatagi. Operatsioonisüsteem ise võtab päris palju ruumi ning pilte/videoid tehes ja rakendusi tõmmates täitub ka ülejäänud ruum päris kiirelt. Tootjad on probleemile lähenenud, pakkudes 16/32/64GB mudeleid, või microSD mälukaardi kasutamise võimalust.

Vahendab kahvel.ee

Nõudlused aga kasvavad ning mõned tippklassi telefonid on saadaval ka 128GB variantidena. Viimasel ajal on just Samsungi uus lipulaevad Galaxy S6 ja S6 Edge saanud suure kiituse osalisteks, sest lisaks suurele mahutavusele, on suured ka andmete lugemise-kirjutamise kiirused.

Kui mälukaarti kasutades on hea 10MB/s kiirus ning telefoni enda kiip on võimeline kuskil 20MB/s kiiruseks, siis Samsungi uute UFS 2.0 NAND välkmälu kiipidega on sama näitaja ligi 80.

Nüüd on Samsungil plaan tuua need kiired 128GB kiibid ka keskklassi mudelitesse. Kuna tegemist on siiski kulukama tehnikaga, kui vanakooli 16GB kiip, tasub esialgu mahukaid ja nobedaid keskmise hinnaklassi mudeleid oodata just Samsungi enda ridadest. Tehnika on siiski ka teistele tootjatele kättesaadavaks tehtud.

Seotud lood:

Muide, microSD mälukaart on küll imepisike, kuid selle pesa kaotamine telefonilt annab juurde märkimisväärselt ruumi näiteks aku jaoks. Kahjuks minnakse arvatavasti siiski telefoni õhemaks tegemise teed.

Loe Kahvlist