Samsung leidis teleritehnoloogiate toel mooduse, kuidas nutitelefonidelt "kulmud" ära kaotada

 (7)
Samsung leidis teleritehnoloogiate toel mooduse, kuidas nutitelefonidelt "kulmud" ära kaotada
Samsungi läbipaistev ekraanFoto: Samsung

Forbes kirjutab, et eelmisel nädalal tutvustas Samsungi tütarfirma Samsung Display Hiinas oma uusi tehnoloogiaid. Teiste lahenduste hulgas on ka selline, mis võimaldab telefonisensoreid peita ekraani sisse.

Samsung tutvustas ka teisi tehnoloogiaid, näiteks ekraanisisese sõrmejäljelugeja süsteemi ning värintagasiside lahendust, mis sarnaneb Apple'i Taptic lahendusele, kuid just uudne ekraanitehnoloogia, mis võimaldab sensorid peita ekraani sisse, on tutvustatud tehnoloogiatest kõige huvitavam.

Lahenduse lühinimi on UPS (Under Panel Sensor, ehk võrdlemisi fantaasiavaene "paneelialune sensoritehnoloogia") ning see võimaldaks nii esikaamera kui ka teiste praegu telefoni "kulmu" sisse paigaldatavate sensorite peitmist ekraani alla. See omakorda tähendab, et ekraanid lähevad veelgi suuremaks ning tulevikus võib pea terve esipaneel koosneda vaid ekraanist.

Firma on sarnast tehnoloogiat juba oma läbipaistvates OLED-telerites kasutanud, kuid sel korral on tegemist esimese korraga, kui sarnast lahendust rakendataks nutitelefonidel. Forbesi analüütiku hinnangul võib esimene sellise tehnoloogiaga telefon olla Samsungi tulevane lipulaev Galaxy S10.