Samsung ja Xiaomi lõid 108 megapikslise mobiilikaamerasensori

 (18)
Samsung ja Xiaomi lõid 108 megapikslise mobiilikaamerasensori
Nutitelefoni kaameraFoto: Yui Mok, PA Wire/PA Images

Nutitelefonide pildistamisvõimekus muutub üha paremaks ning praegu on juba väga keeruline kaamerafotol ja telefoniklõpsul vahet teha. Samsungi ja Xiaomi koostöös loodud uus kaamerasensor silub seda vahet veelgi.

108 megapiksline sensor tuleb tõenäoliselt esmakordselt kasutusele lähiajal välja tuleval Xiaomi Redmi nutitelefonil. Tegemist on ühe kõige suurema kaamerasensoriga, mis üldse nutitelefonidele on toodetud, kirjutab Engadget.

Asja juures on aga üks konks. Samsungi Tetracell lahendus koondab nimelt valguse neljast pikslist, seega praktikas oleks sensor kasutamisel võrdeline 27 megapikslise kaamerasensoriga. Teoorias oleks võimalik sensorit küll ka täismahus kasutada, kuid see nõuaks väga-väga valguserohket pildistamisolukorda.

Uus kaamerasensor võiks olla Samsungi nutitelefonide päästerõngas, mida viimasel ajal on võrreldes Huawei seadmetega kritiseeritud nende pildistamisvõime üle kehvades valgustingimustes. Füüsiliselt suurem sensor võimaldaks küll pimedas paremaid pilte teha, kuid muudaks nutitelefonid veel suuremaks.