Samsung Galaxy S ilmub enamikes riikides juunis?

 (11)
Galaxy S
Foto: Samsung---

Samsungi Galaxy S on väidetavalt Samsungi seni parim ja ka seni võimsaim Androidi telefon, ning see saabub Korea IT Timesi sõnul 110 riigis üheaegselt turule! Kuna ilmumisaeg on Aasia puhul juunis, võib eeldada, et see kehtib teiste riikide kohta ka.

Kuna Apple'il on komme uued iPhone'i mudelid väljastada samuti juunis, muutuvad Androidi ja iPhone'i uusimad lipulaevad ilmselt otsesteks rivaalideks. (Jah, Apple pole neljanda põlvkonna iPhone'i olemasolu veel ametlikult kuulutanud, aga 8. juunil on konverents, mis oleks ilma uue tootetutvustuseta ebaharilik.)

Galaxy S kasutab veel Android 2.1 operatsioonisüsteemi, aga värskendus 2.2 peale toimub kuulu järgi juba lähitulevikus.

Galaxy S on alles teine Super AMOLED ekraani kasutav telefon. Kui see on esimesega (samuti Samsungi toodetav Wave) võrdväärselt tasemel, võime oodata üsna märkimisväärset seadet.

Seadme kindlad trumbid on eeskujulik multimeediatugi (esitab MP3, WAV, eAAC+, AC3 ja FLAC helifaile ning MP4, DivX, WMV, H.264 ja H.263 videofaile) ja kaamera (720p kõrglahutusega video, autofookus, geosildid, puudutusfookus, naeratuse- ja näotuvastus jm).

[LISATUD 3. JUUNIL] Tundub, et eurooplased võivad telefoni juunis tõesti kätte saada, kuid päris globaalse stardiga tegu pole, sest ameeriklased peavad veel seda umbes aasta lõpuni ootama. Täpsemat suunist nad hetkel ei saanudki Samsungilt.