Riiklikud mõõtmised näitavad: kellel on Eestis kiireim mobiilne internet?

 (28)
Riiklikud mõõtmised näitavad: kellel on Eestis kiireim mobiilne internet?
Foto on illustreerivFoto: Yui Mok, PA Wire/PA Images

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) mõõtis 2019. sügisel üle Eesti mobiilse interneti kvaliteeti Telia, Elisa ja Tele2 võrkudes. Selgitati välja, kellel on kõige kiirem mobiilne internet ja kõige paremini kattev võrk.

TTJA sideosakonna juhataja Oliver Gailani sõnul on hea meel tõdeda, et kõik kolm mobiilsidevõrku pakuvad üle Eesti hea kvaliteediga teenust. "Me teeme aina enam igapäevatoiminguid mobiiltelefoni vahendusel ning tarbime sujuvalt ka suuremahulist meediasisu. Oleme Eestis harjunud sellega, et saame kasutada teenuseid kõikjal, kus me oleme."

Valdavalt päevasel ajal tehtud mõõtmised viidi läbi 3000 kilomeetrisel marsruudil, kokku mõõdeti kiiruseid üle 2600 erinevas kohas. Selgus, et suurim keskmine allalaadimiskiirus - 83 Mbit/s - saavutati Elisa võrgus, järgnesid Telia (78 Mbit/s) ja Tele2 (63 Mbit/s).

Osa mõõtmisi sooritati ka seisu pealt 166-s mõõtepunktis üle Eesti, kus samuti Elisa võrk pakkus suurimat keskmist allalaadimiskiirust 131 Mbit/s ning palju alla ei jäänud ka Telia tulemusega 125 Mbit/s ning Tele2 tulemusega 94 Mbit/s.

Tallinna linnas liikudes olid keskmised allalaadimiskiirused Elisal 120 Mbit/s, Telial 108 Mbit/s ja Tele2-l 93 Mbit/s.

Tippkiiruse 546 Mbit/s mõõtis TTJA Telia võrgus Kärla alevikus Saaremaal. Mõõteteekonnal, mis läbis suuremaid maanteid üle Eesti, edestas Tele2 4G võrgu katvus napilt Telia ja Elisa võrgu oma.

Seotud lood:

Üldise positiivse avastusena võib välja tuua selle, et võrreldes kahe aasta taguste mõõtmistega leiti, et võrgud on kõvasti arenenud ning mobiilse interneti kiiruste keskmine kõikide sideteenuse pakkujate lõikes on tõusnud lausa 70 protsenti.