Putin: maailma hakkab valitsema riik, mis tehisintellekti tipptasemele viib!

 (68)
Putin: maailma hakkab valitsema riik, mis tehisintellekti tipptasemele viib!
Illustratiivse tähendusega kaader inimelule ohtlikust tehisintellektist filmis "Ex Machina" (foto: filmi tootjad Universal, Film4, DNA)

Veebis levib jutte, et Venemaa president Vladimir Putin on harukordselt moodsa tehnoloogia kauge ja ei püüagi enamiku meist kombel digiajastu täisväärtuslikuks liikmeks hakata.

See ei tähenda aga, et Putinil poleks tehnoloogiatrendide kohta isiklikku arvamust.

Venemaa president pidas 1. septembril kooliaasta alguse puhul õpilastele ja õpetajatele avaliku kõne teadusest, mis kestis tavalise koolitunni kombel 45 minutit ja mida kuulas väidetavalt miljon inimest.

Putin teatas muuhulgas, et tulevik kuulub tehisintellektile ja see riik, mis tehisintellekti valdkonnas juhtkohale tõuseb, kujuneb samuti maailma valitsejaks.

Muidugi ei kavatse Putin lasta näiteks hiinlastel või ameeriklastel seda positsiooni venelaste eest ära napsata.

Samas ei taha ta tehisintellekti valdkonda "monopoliseerida" ja lubab, et Venemaa jagab oma kogutud teadmisi ülejäänud maailmaga, täpselt nagu tuumarelvatehnoloogia puhul.

Tehnoloogiaguru Elon Musk on muide palju süngemalt meelestatud ja ütleb, et riikide võidujooks tehisintellekti arendamisel viib ilmselt Kolmanda maailmasõjani.

Miks? Sest tehisintellekt võib tuumarelvaga ründamise kasuks otsustada, kui leiab, et see on tõenäolisim viis võitu saavutada. On täitsa võimalik, et tehisintellekt hakkab tulevikus ka riikliku tähtsusega otsuste tegemisel osalema.

Hiinlased on muide kuulutanud ambitsioonist 2030. aastaks tehisintellekti valdkonna liidriks tõusta.