Pult, žestid, 10-punkti-puude: haruldaselt kuulekad kõik-ühes Windows 8 arvutid Samsungilt

 (11)
Pult, žestid, 10-punkti-puude: haruldaselt kuulekad kõik-ühes Windows 8 arvutid Samsungilt
Foto: Samsung

Windows 8 ilmumine oktoobri lõpus on juba lähedal ja see tähendab muidugi ka seda, et arvutitootjad toovad õhinal turule spetsiaalseid uusi PC-komplekte.

Eriti põnevad tunduvad kolm kõik-ühes lauaarvutite mudelit Samsungilt, millest kirjutas Mashable Tech.

Pilkupüüdva disainiga lauaarvutid laenavad välimuses Samsungi uusimatelt Smart TV esindajatelt. Mainitud nutiteleritega sarnaselt saab arvuteid juhtida mitmel viisil: 10 punkti toega puuteekraan, pult, lihtsakoelised žestid/viiped. Võrdluses on puudu ainult häälkäsklused.

Keda häirib, et Windows 8 loobub siiani harjumuspärasest Start-menüüst, rõõmustab loodetavasti Samsungi lisa üle, mille nimeks S Launcher. See toob põhimõtteliselt Start-menüü tagasi, kuigi see peesitab mitte all vasakus ääres, vaid täpselt keskel.

Kõik-ühes Win8 lauakad saabuvad esialgu kolme mudeli kujul, üks esindab Series 5 ja kaks Series 7 liini.

Series 5 on tagasihoidlikum: 21,5tolline ekraan, 500 GB kõvaketast, 4 GB muutmälu, Inteli Core i3 protsessor ja emaplaadil HD 4000 graafika. Hind 749 dollarit.

Series 7 väiksem vend maksab 1099 dollarit; pakub 23tollist ekraani, 1 TB kõvaketast, 6 GB muutmälu, Inteli Core i5 protsessorit ja emaplaadil sama HD 4000 lahendust.

Seotud lood:

Series 7 lipulaevas on 27tolline ekraan, 1 TB kõvaketas, 8 GB muutmälu, Inteli Core i7 protsessor ja AMD Radeon HD 7850M graafikakaart.

Kõikide ekraanid toetavad Full HD-d ehk täiskõrglahutust (1920 x 1080). Igal komplektil on viis USB porti (2x 3.0, 3x 2.0), HDMI sisend ja väljund, optilised kettaseadmed, Bluetooth 4.0 ja kolm-ühes kaardilugeja.

Lühidalt: sellised arvutid võivad olla just meeldiv kompromiss Windows 8 liigse tahvelarvuti-sõbralikkuse ja põliste arvutikasutajate eelistuste vahel. Kas need veenavad meid ka rohkem žeste ja viipeid kasutama, selle asemel, et klaviatuuri-hiirt või ekraani näppida, pole kindel.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.