Pult, žestid, 10-punkti-puude: haruldaselt kuulekad kõik-ühes Windows 8 arvutid Samsungilt

 (11)
Pult, žestid, 10-punkti-puude: haruldaselt kuulekad kõik-ühes Windows 8 arvutid Samsungilt
Foto: Samsung

Windows 8 ilmumine oktoobri lõpus on juba lähedal ja see tähendab muidugi ka seda, et arvutitootjad toovad õhinal turule spetsiaalseid uusi PC-komplekte.

Eriti põnevad tunduvad kolm kõik-ühes lauaarvutite mudelit Samsungilt, millest kirjutas Mashable Tech.

Pilkupüüdva disainiga lauaarvutid laenavad välimuses Samsungi uusimatelt Smart TV esindajatelt. Mainitud nutiteleritega sarnaselt saab arvuteid juhtida mitmel viisil: 10 punkti toega puuteekraan, pult, lihtsakoelised žestid/viiped. Võrdluses on puudu ainult häälkäsklused.

Keda häirib, et Windows 8 loobub siiani harjumuspärasest Start-menüüst, rõõmustab loodetavasti Samsungi lisa üle, mille nimeks S Launcher. See toob põhimõtteliselt Start-menüü tagasi, kuigi see peesitab mitte all vasakus ääres, vaid täpselt keskel.

Kõik-ühes Win8 lauakad saabuvad esialgu kolme mudeli kujul, üks esindab Series 5 ja kaks Series 7 liini.

Series 5 on tagasihoidlikum: 21,5tolline ekraan, 500 GB kõvaketast, 4 GB muutmälu, Inteli Core i3 protsessor ja emaplaadil HD 4000 graafika. Hind 749 dollarit.

Series 7 väiksem vend maksab 1099 dollarit; pakub 23tollist ekraani, 1 TB kõvaketast, 6 GB muutmälu, Inteli Core i5 protsessorit ja emaplaadil sama HD 4000 lahendust.

Seotud lood:

Series 7 lipulaevas on 27tolline ekraan, 1 TB kõvaketas, 8 GB muutmälu, Inteli Core i7 protsessor ja AMD Radeon HD 7850M graafikakaart.

Kõikide ekraanid toetavad Full HD-d ehk täiskõrglahutust (1920 x 1080). Igal komplektil on viis USB porti (2x 3.0, 3x 2.0), HDMI sisend ja väljund, optilised kettaseadmed, Bluetooth 4.0 ja kolm-ühes kaardilugeja.

Lühidalt: sellised arvutid võivad olla just meeldiv kompromiss Windows 8 liigse tahvelarvuti-sõbralikkuse ja põliste arvutikasutajate eelistuste vahel. Kas need veenavad meid ka rohkem žeste ja viipeid kasutama, selle asemel, et klaviatuuri-hiirt või ekraani näppida, pole kindel.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Target