Probleem uute tulikallite iPhone'idega: telefone ei ole võimalik normaalselt laadida

 (91)
Probleem uute tulikallite iPhone'idega: telefone ei ole võimalik normaalselt laadida
iPhone Xs Max ja XsFoto: Ramil Sitdikov, Sputnik

Mitmed USA väljaanded ja telefonikasutajad foorumites on viidanud probleemile uute iPhone'i mudelitega - nimelt ei hakkad osad ülikallid iPhone Xs ja Xs Max telefonid laadima, kui neil on ekraan välja lülitatud.

Tehnoloogiaväljaande The Verge hinnangul on tegemist tarkvaraprobleemiga, mis tähendab seda, et telefonid on võimalik tarkvarauuenduse abil korda teha. Tehnikavlogija Unbox Therapy (vt allolevat videot) testis üheksat iPhone X, Xs ja Xs Max mudelit ning tuvastas, et mõnedel telefonidel tuli laadimise alustamiseks sisse lülitada ekraan, teised aga kiilusid laadija ühendamisel päris kinni.

Üheks kõige tavalisemaks lahenduseks, millest kasutajad on teada andnud, on ekraani laadimise ajaks (hetkeliselt) sisse lülitamine, nii laeb telefon enamasti tavapäraselt. Veelgi parem on, kui eemaldada kõiksugu ekraanilukud, siis on telefoni laadima hakkamise tõenäosus veelgi suurem.

Mõned kasutajad on ka teada andnud, et probleemi saab täielikult kõrvaldada, kui uuendada oma telefon iOS 12.1 beetaversioonile. See näitab, et kui tarkvarauuenduse täisversioon lõpuks telefonideni jõuab, lahendab see tõenäoliselt ka probleemi.

Apple pole juhtumit veel kommenteerinud.