Prillid 2: kuidas Epson veidrate klaaside maailma Google'ilt üle võtab

 (8)

Alles see oli, kui Google oma "klaasid" nurka viskas ja Google Glassile korraks kalevi peale tõmbas, pidurdades selle avaliku müügiletuleku teadmata ajaks.

Liiga veider, liiga palju privaatsust rikkuv, liiga friik... Mahavisatud turuosa korjas seevastu üle Epson - mäletate, see maatriksprinterite üks viimastest tootjatest, kirjutab AM.ee.

Ja Epson ei hooli sellest, et virtuaalprillide kandja liiga veider või kahtlane tunduks. Vastupidi - tõmmates endale pähe Epson Moverio, oled nagu küborg - hiiglaslikud poolläbipaistvad prillid, mille raamidesse mahub väike arvuti, lisaks jookseb kuhugi hõlma alla kahtlane juhe ja kui uurida, mis selle otsas on, siis selgub, et mobiilisarnane puuteplaadiga pult.

Tegemist on juba teise põlvkonna seadmega (BT-200). Ülalolevas videos testib seda avalikus ruumis Mashable'i ajakirjanik.

Kuid Epson on virtuaalprillidega ka sisu osas tunduvalt kaugemale läinud. Kui Google Glass täitis vaid väikest osa inimese silma vaateväljast, siis Moveria hõivab kogu ala.

Selleks, et mitte pargis posti otsa joosta, on klaasid siiski poolläbipaistvad, kuid kaetud tehisreaalsusega - kogu vaateväljas võivad igalt poolt välja hüpata infokastid, jutumullid, virtuaalsed tegelased animafilmidest, kes on sulandunud läbi klaaside paistvasse pärismaailma jne.

Seotud lood:

Kogu pea topitakse täis lisainfot kasvõi iga vaatevälja sattuva posti, inimese, looma, maja või elektriposti kohta. See on visuaalne lehter, mille kaudu saab ajju valada tuhandeid kordi rohkem infot. Üks virtuaalprilli-vaade on väärt rohkem kui tuhat nutitelefoniekraani.

Nii nagu videost selgub, ei pane see siiski tavalisi inimesi veel rõõmust kiljuma. Infopomm näkku tähendab, et selle meeletu infotulva käes võib pea kiiresti lõhkeda.

Aga mõneks ajaks mängude ja pärismaailma segamine ja kummalises tehiskeskkonnas viibimine võib olla isegi värskendav. Kindlasti mitte iga päev tänaval jalutades, aga vähemalt mängimisele annab see uue taseme, ja viib äkki toast arvuti tagant õuegi.

Epson Moverio BT-200 maksab 700 dollarit ja seda esitletakse ka kohe uue aasta esimestel päevadel toimuval tarbijaelektroonika messil CES 2015.

Siin on aga veel paar boonusvideot: ühes on näha, kuidas kolakate virtuaalprilldiega juhtida populaarset multikopterit DJI Phantom ning teises arendatakse virtuaalprillide baasil välja pimedate abivahendit ümbruse tajumiseks.