Praetud kana fänni unelm: Kentucky Fried Chickeni nutitelefon!

 (1)

KFC (Kentucky Fried Chicken) on McDonald'si järel suurim restoranikett maailmas. Meie kandis nad veel ei tegutse – see muutub kuuldavasti järgmise aasta alguses – aga tuntud on nad muidugi ka eestimaalaste seas.

KFC põhieesmärk on kiirtoidunäljaseid paneeritud kanafileega varustada, ent nüüd on maailm ka firma logoga nutitelefoni võrra rikkam.

Piiratud koguses toodetava seadme pani kokku koostööpartner Huawei ja see tähistab KFC kolmekümnenda tegutsemisaasta täitumist Hiina Rahvavabariigis.

Veebis ringleva info põhjal on see erimudel möödunud kuul ilmunud odavtelefonist Huawei 7 Prime, mis on Hiinas tuntud nimega Huawei Enjoy 7 Plus.

Huawei telefoni põhinäitajad on keskpärased, aga mitte tingimata halvad, eriti hinda arvestades:

* mõõtmed 153,6 x 76,4 x 8,4 mm / kaal 165 g, kahe nano-SIM-kaardi pesa, ühte saab pista kuni 256 GB SD-mälukaardi

* Android 7 opsüsteem, EMUI 5.1 kasutajakeskkond

* 5,5-tolline ekraan, IPS LCD, 720 x 1280 pikslit

* Snapdragon 435 kiip (1,4 GHz, kaheksatuumaline), Adreno 505 graafika

* 3 GB töömälu ja 32 GB andmeruumi VÕI 4 GB töömälu ja 64 GB andmeruumi

* 12 MP tagakaamera, f/2.2, faasituvastus-autofookus, LED-välk, 1/2,9" sensor, 1,25 µm pikslisuurus, puutefookus, näotuvastus, HDR, panoraam, 1080p video 30 k/s

* 8 MP, f/2.0

* wifi n, Bluetooth 4.1, A-GPS, GLONASS

Seotud lood:

* microUSB v2.0, USB OTG, 3,5 mm kõrvaklapipesa,

* metallkorpus, sõrmejäljelugeja tagaküljel, 4000 mAh aku

KFC temaatikaga sobivalt on telefon punast värvi ja tagakaant ehib firma asutanud kolonel Harland Sandersi logo, kes on siiani selle maskotiks ja "näoks" jäänud. Pilt valmis tootja sõnul lasergraveeringuna.

Foto: tootja

Telefoni on KFC reklaamimiseks eelpaigaldatud rakendusi nagu Kentucky Super APP ja muusikaäpp, millega KFC toidukohas viibides playlist'e luua-jagada. Ehk siis maakeeli muusika või helifailide esitlusloendeid luua või jagada.

KFC telefoni toodetakse 5000 eksemplari, hind on 1099 jüaani (umbes 140 eurot). Saidi gsmarena.com andmetel saab Y7 Prime'i / 7 Enjoy Plusi aga hoopis kallimalt ehk 250 euro eest.

Fännidele mõeldes loodame, et KFC näitajad kattuvad selle aluseks oleva Huawei mudeli omaga, mitte tootjad ei kärpinud neid madalama hinna saavutamiseks.