Populaarne põllumajandussimulaator saab oma e-spordiliiga


Populaarne põllumajandussimulaator saab oma e-spordiliiga
Kuvatõmmis mängustKujutis: Giants Software

E-sport ei jäta kedagi külmaks - on inimesi, kes on selle fännid ning inimesed, kes vihkavad seda kogu südamest. Igatahes on valdkond visalt arenemas ning oma e-spordiliigasid on saamas isegi mängud, mille puhul see absoluutselt loogiline ei tundu - näiteks põllumajandussimulaator Farming Simulator.

Mängu arendaja poolt ellu kutsutud liiga esimese hooaja vältel peetakse üle Euroopa kümme suurturniiri, milles osalejatel on võimalik kogusummas teenida 250 000 euro eest rahalisi auhindu. Firma on ka varem mängu võistlusi korraldanud - varasemalt on testitud näiteks karikaformaadis võistlusi ning korraldatud suuremaid võistlusi erinevatel põllumajandusüritustel.

Sel korral moodustatakse aga esimest korda tõsine e-spordiliiga, mille sponsoriteks on teiste seas näiteks Intel ja Logitech. Turniire hakatakse korraldama suurtel mänguüritustel ning igal üritusel on võimalik saada üldarvestuse punkte ning võita väiksemaid auhindu. Hooaja lõpus saavad parimad tiimid osaleda FarmCon 2020 raames toimuval turniiril, mille võitja teenib umbes 100 000 eurot.

Seotud lood:

Kuidas mängus võistlemine käib? Näiteks eelmistel turniiridel on olnud ülesandeks koguda mängus mingi konkreetne hulk ressurssi, näiteks heina. Esimene võistkond, kes selle koguse mängus kokkulepitud kohta toimetab, ongi võitja.

Kuigi see võib kõlada kummaliselt, on põllumajandussimulaator Farming Simulator juba kümme aastat üpris populaarne mäng. Mängukeskkonna Steam hinnangul on mängul igakuiselt paarkümmend tuhat aktiivset mängijat. Mängul on ka aktiivne kogukond, kelle jaoks on tehnoloogiafirmad isegi loonud spetsiaalsed põllumajandussimulaatorite tarvis mõeldud mängupuldid.