Poola linnas tankiga lõbusõitu teinud meest ähvardab 8-aastane vanglakaristus

 (28)
Poola linnas tankiga lõbusõitu teinud meest ähvardab 8-aastane vanglakaristus
49-aastast juhti võib lõbusõidu eest oodata kuni 8-aastane vangistusTwoje Pajeczno

49-aastast Poola meest ähvardab 8-aastane vanglakaristus selle eest, et ta otsustas Külma sõja-aegse tankiga T-55 Pajeczno nimelises linnas lõbusõitu teha. Otse loomulikult oli mees joobes. Vahejuhtumist kirjutas Poola ajaleht Twoje Pajeczno.

Pajeczno nimelise Poola linna inimesi ehmatas 12 juuni õhtul kella 10 paiku mööda linnatänavaid liikunud nõukogudeaegne tank T-55. Mitmed inimesed helistasid politseisse, arvates, et kellelgi on kurjad kavatsused.

T-55 nimeline masinavärk kaalub umbes 40 tonni ning on vähemalt 60-aastat vana. Seekord tankijuhil rünnakuplaane ei olnud ja politsei saabumisel oli "lõbusõitu" teinud mees tanki ära parkinud.

Kuigi ametivõimud ei ole mehe isikut avaldanud, võib kohaliku ajalehe andmetel olla tegemist 49-aastase mehega, kes oli tegelenud tanki treileri peale laadimisega.

Treileril läks aga miskit katki ning joobes mees otsustas sõjamasinaga mõned ringid teha. Loomulikult ei olnud tankil kindlustust ning pärast seda kui mees oli masinaga mõnda aega mööda tänavaid saginud, otsustas ta selle linna peatänavale parkida.

Kui politseinikud sündmuskohale jõudsid, tervitas joobes mees neid tanki kõrval seistes. Samas oli veel teinegi mees, kes tõenäoliselt oli roolijoodiku kaasreisija.

Lõbusõit linnatänavatel Nõukogude aegse tankiga võib viia vangi Twoje Pajeczno