Pokémon GO: videomäng, mis reaalselt elusid päästab

 (1)
Pokémon GO: videomäng, mis reaalselt elusid päästab
ekraanitõmmised (Pokémon GO)

Hitt-mobiilimängu Pokémon GO hiilgeaeg, mil miljonid seda proovisid ja teos jõudis regulaarselt ka peavoolumeedia-uudistesse, on ilmselt möödas. Aga teos on endiselt populaarne, eriti Aasias. Sellel on 23 miljonit aktiivset kasutajat päevas.

Jaapanis on sellest eriti palju kasu, sest see takistab enesetapuplaaniga inimesi oma koledat ideed teostamast.

Tõusva päikese maal on nimelt looduskaunis koht, Honshū saarel Fukui prefektuuris asuv Tōjinbō – kilomeetri pikkune rannakalju-ahelik Jaapani mere kaldal – kuhu paljud enesetapule mõtlejad lähevad seda teoks tegema.

Pokémon GO on Tōjinbō suitsiidiarvu aga tänavuse aasta esimese veerandi jooksul ametlikult nulli viinud. Asi on selles, et mäng paigutab sellesse varem vaiksesse ja rahumeelsesse piirkonda (nagu ka mujale) digikoletisi, mida otsivad mobiiliomanikud seal ringi kõnnivad.

Mäng eeldab pärismaailmas ringi jalutamist ja määratud kohtades elukate otsimist, keda näeb ja keda saab püüda ainult läbi nutiseadme-kaamerasilma ringi vaadates.

Pidevalt ringisaalivad võõrad ei sobi hästi kokku enesetapuks valmistumise või selle teokstegemisega ja nii ongi Pokémon GO ootamatult aidanud elusid päästa. Eeldusel, et suitsiide ei tehta nüüd mujal sellevõrra rohkem.