PlayStation 3 liikumistundlik pult rahva ees!

 (17)
Move
Foto: SCE---

Sony tõi mänguloojatele mõeldud üritusel GDC 2010 lõpuks näha PlayStation 3 liikumistundlikud puldid, mis kannavad nime Move. Tundub üsna Wiimote'i moodi, aga tootja nimetab neid uhkelt "liikumistundliku mängunduse uueks põlvkonnaks".

Move'i trump on täpsus: latentsusaeg olla võrreldav DualShock 3 pultide omaga. Demoklipid kinnitasid seda väidet, aga elame-näeme. Süsteem kasutab liigutuste jälgimiseks PlayStation Eye kaamera abi ja muutub lubaduse kohaselt lausa "su keha pikenduseks".

Microsoft otsustas Project Natali puhul sellest plaanist lõpuks taganeda, aga vähemalt praegu on Move'i eesmärk paeluda kõiki mängijaid, mitte vaid casual-gruppi. 

Tulekul on ka teisese tähtsusega alapult, millel on märulite nautimiseks analoogkangike: põhimõtteliselt nagu Wii Nunchuk, aga juhtmevaba. "SOCOM 4" on mõeldud just selle uudse juhtsüsteemi tarbeks. Käival rahandusaastal peaks ilmuma üldse 20 mängu, mis lubavad Move'i kasutada.

Move'i võib soetada kolmel eri moel: PS3 konsooliga komplektis, üksikult ja "alla saja dollari" maksvas algpakis, kus on ka PS Eye kaamera ja mäng.

Engadgeti ajakirjanik sai võimaluse asja oma käega proovida ning jagas esmamuljeid .

  • Pult on kerge, pigem DualShock 3 kui Wiimote'i kaaluga.
  • Põhiseadmel paistab olevat värinafunktsioon, lisaseadme kohta ei oska öelda.
  • Move'i tarkvara pole muidugi veel tootmisvalmis, aga hetkel on viivitus tuntav ja elamus jääb Wiist maha.
  • "SOCOM 4" juhtimine on umbes samasugune nagu tulistamismängud Wiil.
  • Kasutaja peab seisma suhteliselt ekraani keskel ja optimaalses kauguses.

Vaata tutvustavat klippi ka!