Pingerida: uued nutitelefonid, mille aku saab kõige rutem täis laadida

 (20)
Pingerida: uued nutitelefonid, mille aku saab kõige rutem täis laadida
OnePlus 5T reklaampilt. (Foto: tootja)

Põhjalike testide ja artiklide poolest tuntud USA tehnoloogiasait Tom's Guide avaldas põneva võrdlustesti selle kohta, et kui kiiresti mitmeid uuemaid kallima otsa telefone täis laadida saab.

Valikus oli kümme tipptelefoni ja selgus, et kiireim on OnePlusi novembris ilmunud 5T, mis on mudeliuuendus suvisele tippmudelile 5.

OnePlus 5T aku täitus kiirlaadimise abil poole tunniga 59% jagu, tunniga aga 93% ulatuses.

Teisele kohale jõudis LG V30 (vastavalt poole tunniga 53% ja tunniga 86%), kolmandaks jäi Apple'i iPhone X (50% ja 81%). Nende järel tulevad ridamisi kõik kolm uusimat iPhone'i ja seejärel kõik teised Androidid.

ekraanitõmmis

Hea uudis on, et enamik uuemaid kalleid Androidi telefone toetavad USB-C pesa teel kiirlaadimist. Uusimad iPhone'id toetavad ka, aga selleks tuleb 29-vatine vooluadapter ja USB-C / Lightningi kaabel juurde soetada (kokku vähemalt 70 eurot).

Seotud lood:

Kui vaadata võrdluseks tänavuste iPhone'ide laadimist tavaadapteriga, mis juba karbis kaasas, siis kolmest kiireim oli iPhone 8 (poole tunniga 30%, tunniga 58%). 8 Plus sai tulemuseks vastavalt 26% ja 55%, iPhone X ainult 17% ja 37%.

OnePlus 5T kasuks räägib ka fakt, et see on oma 500 eurose hinnaga parima hinna-kvaliteedi suhtega kallis nutitelefon, mis hetkel saadaval. Seda küll muidugi rääkides ainult läänes tuntud tootjate telefonidest.