Pentax esitleb oma kompaktkaamerate lipulaeva MX-1

 (3)
Pentax esitleb oma kompaktkaamerate lipulaeva MX-1
Fotod: Pentax

Nutitelefonide võidukäik on asetanud kaameratootjate fookuse algtaseme seebikarpidelt võimekamate aparaatidele.

Canon PowerShot S110, Panasonic Lumix LX7, Fujifilm FinePix X20, Sony DSC-RX100 – need on kõik suurepärased kaamerad, mille pildikvaliteet on mobiilide pakutavast oluliselt parem, funktsionaalsus määratult suurem ja kasutamine mugavam, kirjutab Photopointi ajaveeb.

Üks selline aparaat on ka Pentax MX-1, millel on olemas kõik omadused, mida ühelt tõsisemale fotohuvilisele suunatud kompaktkaameralt oodata võiks.

Tavalisest pisut suurem 1/1.7″ taustvalgustusega CMOS-sensor, mõõdukas hulk megapiksleid (12 MP), valgusjõuline f/1.8-2.5 objektiiv, RAW faili salvestamine, PASM särirežiimid ning piisavalt kettaid ja nuppe kaamera seadete käsijuhtimiseks. Boonusena on MX-1 kaameral hea lahutusvõimega LCD-ekraan, mida saab Sony NEX-seeria ekraanide eeskujul vertikaalsihis nurga alla seada.

Retrosugemetega disaini on Pentax MX-1 saanud 1976. aastal esitletud peegelkaameralt Pentax MX. MX-1 tugevast kummist keskosa, messingist valmistatud üla- ja alaosa, metallist objektiivirõngas ja muudki detailid annavad sellele kaamerale tõsise oleku.

Juba MX-1 kaal – 391 g koos akuga – näitab, et see on ikka üks tummine tükk küll.

MX-1 tuleb müügile kahes värvitoonis – üleni mustana ning hõbedase ala- ja ülaliistuga.

Seotud lood:

Kaamera hind saab olema sarnane teiste tootjate tippklassi kompaktkaamerate omadega – soovituslikuks jaehinnaks Eestis on Pentax nimetanud 499 eurot.

Fotod: Pentax

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.