Panasonic püstitas teleritootmises maailmarekordi

 (4)
Panasonic püstitas teleritootmises maailmarekordi
---

Panasonicu teatel tootis ettevõte 7. oktoobril oma 300 miljonenda televiisori, mis märgib toodetud telerite arvu 56 aasta jooksul. Panasonic on maailmas ainus ettevõte, kes on nii suure hulga teleritega maha saanud.

Peale seda, kui Panasonic oli aastal 1985 oma 100 miljonenda televiisori tootnud, hakati Panasonicu nime all müüma ka kõiki ettevõtte poolt Jaapani turule toodetud telereid. 200 miljonenda telerini jõuti 1998. aastal.

Panasonic alustas must-valgete telerite tootmist 1952. aasta novembris, aasta enne täismahulise teleprogrammi käivitumist Jaapanis. Aastal 1960 sai ettevõttest esimene Jaapani värvitelerite tootja.

Alates sellest ajast on toodetud palju tuntud telerite sarju, mis hõlmavad endas 1965. aastal toodetud must-valge Saga seeria, 1974. aastal välja antud „Televiisor kui mööbel“ kontseptsioonist lähtuvad Quintrix värvitelerid, mis said suure tähelepanu osaliseks tänu suurele telereklaami kampaaniale ning sisseehitatud energiat säästvale vooluringile; oma aja kaasaegseim a2000X seeria (1985), mille raames toodeti ka 100 miljonindas teler; Gaoo seeria (1990), mida müüdi ootamatult rekordilised 4 miljonit ühikut ning 1998. aastal esmakordselt välja lastud T (tau) lameekraaniga digitaalne CRT teler. 2003. aastal toodi koos digitelevisiooni lansseerimisega Jaapanis turule VIERA lameda paneeliga digitaalsed telerid, mis alustasid ettevõtte jaoks täiesti uue ajastu. Alates sellest ajast on VIERA olnud Panasonicu poolt toodetavate telerite lipulaevaks, mida on ka arvuliselt kõige enam müüdud.

Ettevõtte teatel jätkab Panasonic tulevikus veelgi suuremate ja õhemate ekraanide arendustööd ja tootmist. Samuti edendatakse juhtmevaba tehnoloogiat, et suurendada veelgi lameekraanide kasutusmugavust.

Ettevõte ei soovi aga arendada üksnes suuema efektiivsusega ja kõrgema kvaliteediga pilti näitavaid uusi tehnoloogiaid, vaid soovib oluliselt panustada ka keskkonnakaitsesse.