Pakistan keelustas „amoraalse“ äpi Tinderi

 (9)
Tinder
TinderFoto: Jonathan Brady, PA Wire/PA Images/Scanpix

Pakistan keelustas „amoraalse sisu" levitamise tõttu sellised tuntud suhtlusäpid nagu Tinder, Grindr, Taggedi, Skout ja SayHi.

Suuruselt teise moslemiriigi internetiregulaator selgitas BBC Urdu teatel, et need ettevõtted ei ole ettenähtud aja jooksul reageerinud keelule, mitte levitada riigis keelatud abieluväliseid suhteid ja homoseksuaalsust.

Pakistani telekommunikatsiooniameti (PTA) pressiesindaja ütles, et asutus võib otsuse uuesti üle vaadata, kui rakendused nõustuvad oma platvormidel „ebaeetilist ja rõvedat materjali" modereerima.

Analüütikaettevõtte Sensor Tower andmed näitavad, et Tinderit on Pakistanis viimase 12 kuu jooksul alla laaditud rohkem kui 440 000 korda. Grindr, Tagged ja SayHi olid mõlemad samal ajavahemikul alla laaditud umbes 300 000 ja Skout 100 000 korda, teatas Reuters.

Kriitikute sõnul on Pakistan püüdnud piirata sõnavabadust internetis, blokeerides kõlvatuks peetud sisu, samuti valitsuse ja sõjaväe suhtes kriitilisi uudiseid.

Juulis esitas Pakistan ka TikTokile viimase hoiatuse. Samuti on viimastel aastatel keelatud juurdepääs Facebookile, Twitterile ja YouTube'ile.