Paindlik silikoonrobot pääseb kõikjale

 (4)
Paindlik silikoonrobot pääseb kõikjale
Foto: Imeline Teadus

Päästemeeskonnad võivad peagi abi saada väikeselt vilkalt robotilt, mis suudab ronida lõhedesse või rusude alla, et leida näiteks lõksu jäänud inimesi ja viia neile esmaabipaki.

Sellist otstarvet plaanitakse vaevalt 14 cm pikkusele meritähe kujulisele robotile, mille on välja töötanud Harvardi ülikooli teadlased, vahendab Imeline Teadus.

Robot koosneb elastsest silikoonkehast ja neljast jäsemest, mis on jaotatud paljudeks õhuga täidetud kambriteks. Juhtides kambritesse vooliku abil suruõhku ja reguleerides erinevate kambrite õhurõhku üksteisest sõltumatult, saab roboti kõndima, roomama ja väänlema panna. Robot suudab liikuda erineval pinnal, näiteks kruus, muda või geel.

Seade suudab pressida ennast isegi läbi kitsaste, kahe sentimeetri laiuste lõhede.Silikoonrobot kaalub 30 grammi ja suudab kanda umbes sama suurt raskust. Seepärast võib see kaasa võtta väikeseid kaameraid, mikrofone ja ravimeid.

Teadlased plaanivad toota terve seeria pehmeid roboteid, ka selliseid, mis töötavad iseseisvalt ilma voolikuteta.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.