OS X Yosemite uuendus toob endaga Photos rakenduse

 (6)

Apple tegi kättesaadavaks OS X operatsioonisüsteemi 10.10.3 tarkvarauuenduse, mille olulisemaks muudatuseks on uus Photos rakendus. Photos on mõeldud asendama Aperture’i ja iPhotot ning toob endaga mitmeid uusi võimalusi.

Vahendab Kahvel.ee

Aastaid on kritiseeritud iPhotot tema kiiruse (puudumise) ning kuhjatuse tõttu. Mõni vähepopulaarne iPhoto funktsioon on Photos rakendusest puudu, kuid puudujääke tehakse tasa lihtsuse, kiiruse ja tõhususega.

Suurem rõhk on ka iPhone’i ja iPadiga tehtud piltidel-videotel ning iCloudi pilveteenus on praktiliselt igasse funktsiooni sisse põimitud. Apple pakub võimalust tervet oma fotokogu iCloudis hoida, et mitme seadme peal sama sisuga tegelemine lihtsam oleks.

Hüpoteetiline olukord, kus näiteks iPhone’iga tehtud pilti saab iPadil töödelda ja siis arvutist vaadata, peaks nüüd väga kiire ja valutu protsess olema. Pildid ja videod ning nende töötlused hoiavad ennast seadmetel ise sünkroonis.

10.10.3 pisemad uuendused on seotud WiFi signaali parandamisega, arvuti stabiilsusega ning Spotlighti soovitustega. Ühtlasi lisati 300 uut multikultuurset emojit, kui see on teie tass teed.

Allikad: TheVerge, Engadget, TechCrunch, ExtremeTech