Ootamatu: Samsungi nutitelerid hakkavad kasutama Apple'i teenuseid

 (7)
Ootamatu: Samsungi nutitelerid hakkavad kasutama Apple'i teenuseid
iTunes Samsungi nutitelerisFoto: Samsung

Juba mõnd aega on spekuleeritud selle üle, et Apple on üha enam muutumas teenustele mitte riistvarale keskenduvaks ettevõtteks. Nüüd on ka selle esimesed märgid pärale jõudmas - Apple hakkab uutes Samsungi nutitelerites pakkuma iTunesi ja AirPlay 2 teenuseid.

Peale sel aastal välja tulevate telerite saab Apple'i teenuseid kasutada pärast tarkvarauuendust ka eelmise aasta telerites, vahendab The Verge. Tegemist on esimese korraga - peale PC-de - kui Apple lubab oma tarkvara teiste tootjate seadmetes kasutada.

Apple üritab sellise otsusega suurendada oma konkurentsivõimet võrreldes Netflixi ja Spotifyga, kes juba voogedastusteenuste turgu üle võtmas on. Nimelt on Apple'il välja tulemas ka filmide ja sarjade voogedastusrakendus, mida saab esmakordselt näha just Samsungi nutitelerites. Uus voogedastusteenus toob vaatajateni ka terve hulga originaalsarju, mis on just Apple'i tarvis toodetud.

"Me ootame pikisilmi, et iTunes ja AirPlay 2 jõuaks läbi Samsungi nutitelerite veel rohkemate inimesteni," ütles Apple'i internetiteenuste valdkonna asejuht Eddy Cue. "Nüüd saavad iPhone'ide, iPadide ja Macide kasutajad nautida oma lemmiksisu ka kodu kõige suuremalt ekraanilt," ütles ta.