Oht ülevalt: nüüd võib droon lennult su andmeid varastada

 (18)
Aerial Assault droon
Aerial Assault droonFoto: Glenn Chapman (AFP)

“Aerial Assault" ehk õhurünnaku droon on uuem mudel eelkäijast ning ehitatud eelkõige selleks, et infoturbe eksperdid saaksid testida võrke, seadmeid ning tegevuse käigus leida puudusi arvutivõrkudes, kuhu häkkeril oleks võimalus sisse tungida.

Droon kasutab tarkvara, mis skaneerib väheturvatud võrke ning seeläbi salvestab kogu info ja saadab selle drooni käitajale koos täpsete GPS koordinaatidega.

“Õhurünnaku” drooni sisemuses on Raspberry Pi miniarvuti, millel jookseb Kali Linuxi tarkvara. Seda kasutatakse sissetungimise testimiseks, et tuvastada turvaauke võrkudes ja seadmetes.

Eelmine versioon sellest droonist lõi WiFi võrgu, kuhu pahaaimamatud inimesed said vabalt enda sülearvutite ja nutitelefonidega sisse logida. Tegelikkuses oli see kliendi petmine ning samal ajal kui inimene arvas end kasutavat vabat WiFi võrku, siis reaalsuses varastati tema krediitkaardi numbreid, panga andmeid ja muud sarnast.

Sellised droonid on eelkõige mõeldud teadlastele, kuid alati on võimalus, et keegi kasutab neid kurjal eesmärgil. Kui minevikus võisid arvutisüsteemid olla pilvelõhkujates kindlad, siis tänapäeval see enam ei kehti, kuna akna taga võib sind oodata droon.

“Aerial Assualt” droon tuleb müüki 2500 dollari eest järgnevate nädalate jooksul USAs.