Odav kõrglahutusega videot edastav tahvelarvuti

 (16)
Orphan
Foto: pandawill.com---

Tulevaste tahvelarvutite armaadas on raske orienteeruda, kasvõi sarnaste välimuste tõttu. Püüame siis ise mingi vahe sisse teha. Siinkirjeldatud tahvelarvuti maksab vaid 180 dollarit, ja suudab HDMI pordist täiskõrglahutusega videot edastada!

180 dollarit on kõigest ligi 2300 krooni, ja kui võrrelda seda odavaima iPadi hinnaga (499 USD), või korraliku meediaarvuti omaga (vähemalt kaks korda rohkem), tuleb HDMI pordist kõrglahutusega video edastamine tõesti soodsalt kätte. Lükkad kõrglahutusega teleri külge, ja läheb!

7tolline puutetundlik ekraan pakub ise 800 x 480 lahutust, toetatud on pikk rida videovorminguid nagu H.264, Matroska, MPEG 1 ja 2, MOV ja MKV. Muusikast sobivad WMA, MP3, WAV, OOG, AAC ja EAAC, piltidest seevastu JPG, GIF, BMP, PNG. Toetatud on ka Flash 8.

Tehnilisi näitajaid: Telechips 8901 ARM 11 protsessor (720 MHz), 256 MB DDR2 muutmälu, 2 GB NAND-välkmälu (sellistel on tavaliselt 1 GB!), microSD kaardi auk, Wi-Fi, GPS. 0,3 megapiksline veebikaamera võimaldab Skype'i, Gmaili, MSNi ja AOLi kaudu suhelda. Ootamatu on aga operatsioonisüsteemi valik, mis põhineb Windows CE 6.0 süsteemil.

Mõõtmed on 187 x 115 x 15 millimeetrit, kaalub ainult 359 grammi.

Orphan pole kindlasti maitsvaim kõrsik karbis (Android on võimaluste- ja rakendusteohtram), aga selle raha eest suurele ekraanile kõrglahutusega video edastamiseks on see huvitav alternatiiv. Eriti Aasia turule, mille jaoks see loodigi.