Oculus Rift tuleb müüki järgmise aasta alguses

 (4)

1000 päeva tagasi tekkis Kickstarterisse projekt, mille eesmärk oli kaasaegset tehnikat kasutades lõpuks ometi valmis teha korralikud virtuaalreaalsuse prillid. Oculus Rifti prototüübid on tarkvaraarendajatele olnud kättesaadavad juba pikka aega, kuid valmis hakkab saama ka tavakasutajatele mõeldud lõplik versioon.

Vahendab Kahvel.ee

Kuigi müügile tuleb toode alles järgmise aasta esimeses kvartalis, saab eeltellimusi teha juba selle aasta lõpus. Hind pole veel avalik, kuid varasemate väljaütlemiste ja arendusmudelite hindade põhjal võib oodata 200-400-dollarist hinnasilti.

Üllataval kombel pole veel välja öeldud, kas Rift saab sisu kuvamisega täiesti ise hakkama, või on sarnaselt prototüüpidele vaja ka ühendust arvutiga. Pole ka välistatud, et jõutakse mingisuguse vahepealse lahenduseni.

Müügiletuleku ajaks on valmimas või juba valmis mitmed mängud ning isendid meelelahutusformaadist, mis pole päris film, vaid pigem narratiivi järgiv kogemus.

Rohkemal, või vähemal määral on VR tootearendusse investeerinud teiste seas ka Samsung, Sony ja HTC koos Valve’iga. Kõik sai aga alguse sellest, kui Oculuse asjapulgad oma projekti Kickstarterisse panid ning messipõrandatel prototüüpidega inimesi vaimustasid.

Seotud lood:

Allikad: ArsTechnica, Engadget, TechCrunch

Loe tehnoloogiauudiseid Kahvlist