Nüüd teame, kas Lenovo toodab Motorola telefone edasi

 (3)
Nüüd teame, kas Lenovo toodab Motorola telefone edasi
Motorola värskeim mudel Moto M. (Foto: tootja)

Forte kirjutas septembri lõpus, et kunagine legendaarne telefonitootja Motorola on vist hukule määratud.

Häda on selles, et värskeim omanik Lenovo ei oska 2014. aastal enda omaks tehtud Motorolaga midagi mõistlikku peale hakata ja see on koledal viisil kuhtumas. 95% veel nelja aasta eest eksisteerinud töökohtadest on tänaseks kadunud.

Lenovo algne plaan oli panna Motorola kogu oma mobiiliäri vedama. See ost oli Hiina firma jaoks USA turul jala ukse vahele saamine.

Siis teatas Lenovo tänavuse aasta alguses, et enam Motorola nime kasutada ei taha, aga Moto jääb alles. Samas kadus ajaloo prügikasti Moto X, senine esindusseeria.

Nüüd on Lenovo edasised plaanid avalikuks teinud – ja need üllatavad taas. Selgub, et tootmisest kaovad hoopis Lenovo telefonid ja edasised kannavad hoopis Moto nime.

Kõlakad on seda võimalust maininud, aga üllatav ikka. Lenovo alustas oma nutiseadmete tootmist alles 2012. aastal ja oli 2014. aastal mandri-Hiina suurim telefonitootja. Kõlab nagu huvilisi jagus, aga nüüd on mäng läbi?

Moto-telefonide tulevik on endiselt avalikkusele täpselt teadmata, aga ju siis leidub neid peagi müügil suuremas valikus.

Motorola värskeim telefonimudel on alles paari päeva eest avalikustatud Moto M, mida pakutakse esialgu läänest eemal, näiteks Hiinas ja Indias.

Sellel on:

* Android 6.0.1,

Seotud lood:

* täiskõrglahutusega 5,5-tolline Super AMOLED ekraan,

* 2,2 GHz kaheksa tuumaga Helio P15 kiip, Mali-T860MP2 graafika,

* 4 GB töömälu, 32 GB andmeruumi, loeb kuni 256 GB SD mälukaarti,

* 16 MP tagakaamera, f/2.0, faasituvastus-autofookus, LED-välk, 1 µm pikslisuurus, näotuvastus, auto-HDR, panoraam, 1080p video 30 k/s

* 8 MP esikaamera, 1/4" sensor, 1,12 µm pikslisuurus77

* 3050 mAh mitte-eemaldatav aku,

* kaks nano-SIM-kaardi pesa, 151,35 x 75,35 x 7,85 mm mõõtmed, 163 g kaal

* LTE, wifi ac, GPS, Bluetooth 4.1, NFC, USB-C 1.0 OTG

* Hind meie rahas umbes 270 eurot